[2759]
188376

Velik uspeh kadetske reprezentance: Slovenija bo igrala na EP do 17 let

28. 3. 2023, 21.19

Kadetska reprezentanca Slovenije je odigrala še zadnje srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2023, ki je odločalo o preboju na zaključni turnir. Varovanci Miša Brečka so se pomerili z našimi južnimi sosedi in klonili z 1:2, a se vseeno uvrstili na zaključni turnir.

Slovenska kadetska reprezentanca si je prva na srečanju priigrala priložnost za zadetek, ko je v 22. minuti Pejičić meril premalo natančno in žoga je končala za vrati hrvaške reprezentance. Hrvati so proti vratom Slovenije prvič sprožili v 31. minuti, ko je poskušal Baković, a je ostalo pri začetnem izidu. V 35. minuti so imeli Hrvati novo priložnost a se je z izjemno obrambo izkazal vratar slovenske izbrane vrste Trivunčević. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

V drugem polčasu pa so Hrvati v razmaku treh minut zadeli kar dvakrat. Sprva je v 54. minuti hrvaško izbrano vrsto v vodstvo popeljal Zebić, le nekaj minut za tem pa je bil natančen še Rimac in vodstvo Hrvaške povišal na 0:2. Varovanci Miša Brečka so prednost Hrvatov v 84. minuti zmanjšali, ko je za Slovenijo po lepi globinski žogi Bohinca in vrhunskem sprejemu ter udarcu iz voleja zadel branilec Sojer. Slovenka izbrana vrsta do 17 let je za izenačenje potrebala le še en zadetek, a jim je za to na koncu zmanjkalo časa in srečanje se je končalo z zmago Hrvaške z 1:2, Slovenija pa se je kljub temu uvrstila na evropsko prvenstvo.

Po uvrstitvi na zaključni turnir je spregovoril selektor izbrane vrste do 17 let Mišo Brečko: ”Za nami je zelo nenavadna tekma, saj smo oboji potrebovali točko. Na koncu smo z nekaj sreče le izpolnili cilj. Fantje iz tekme v tekmo napredujejo. Ta uvrstitev je za nas zelo velika stvar, sedaj pa je čas, da se dobro pripravimo na zaključni turnir evropskega prvenstva.”

Slovenija je elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo do 17 let končala na drugem mestu svoje skupine in se zaradi uvrstitve med najboljših sedem drugouvrščenih reprezentanc v svoji skupini uvrstila na zaključni turnir evropskega prvenstva, ki bo na sporedu maja na Madžarskem.

Foto/Vir: NZS.si