[5]
143022

Velenjčani v Franciji izvlekli točko

23. 11. 2021, 22.22

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 4. kroga skupinskega dela evropske lige v Franciji igrali nedoločeno proti Paucu 26:26 (14:17). Velenjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v torek, 30. novembra v gosteh pomerila s hrvaškim Nexejem.

Slovenski rokometni prvaki iz Šaleške doline so na svoji četrti tekmi skupinskega dela drugega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja po sijajni predstavi v končnici iztržili neodločen izid. Junak dvoboja je bil Tilen Sokolič, ki je najprej poldrugo minuto pred koncem znižal na 25:26, v sami končnici pa po uspešno izvedeni sedemmetrovki postavil končni izid 26:26.

Velenjčani so na uvodnih dveh tekmah v skupini C morali priznati premoč tekmecem iz nemškega Magdeburga in španske La Rioje, po zmagi nad sosedi iz hrvaških Našic pa so danes odščipnili točko tekmecem iz francoskega Aix-en-Provenca.

Na drugi današnji tekmi so Nexe premagali Logrono z 31:30, tekma Sävehof – Magdeburg pa je bila prestavljena.

Po nepolnem četrtem krogu je v vodstvu Nexe s šestimi točkami, Magdeburg jih ima pet, Sävehof (oba tekma manj) štiri, Gorenje in Logrono po tri, Pauc pa je doslej zbral točko.

Velenjčani so slabo začeli dvoboj v južnofrancoskem mestu, že po petnajstih minutah igre so zaostali za štiri gole (6:10). Izbranci Zorana Jovičića, ki so pred dnevi klonili v Ribnici, so se v nadaljevanju le zbrali in povsem zadihali za ovratnik gostiteljem, v 23. minuti pa so jih po golu 18-letnega Tarika Mlivića tudi ujeli in izenačili na 12:12.

V končnici prvega polčasa so malenkostno popustili in telesno močnejšim igralcem francoske ekipe dovolili, da so jim znova ušli na tri gole (12:15), s tolikšnim zaostankom so se podali tudi na veliki odmor (14:17).

Velenjčani so si sredi drugega polčasa pridelali največji zaostanek na tekmi (19:24), a so v zadnjih petnajstih minutah zaigrali precej bolje in se v 54. minuti po golu Ibrahima Haseljića približali na 23:25, poldrugo minuto pred koncem pa je Sokolič znižal na 25:26.

Francozi so nemudoma zahtevali minuto odmora, po njej pa so izgubili žogo. Slovenski prvaki so v zadnjem napadu iztržili sedemmetrovko, točko pa je po natančnem strelu prinesel Sokolič, s sedmimi goli tudi najbolj učinkovit strelec dvoboja. Gol manj je dosegel Haseljić, Aleks Kavčič pa je dosegel pet zadetkov.