[5]
121786

Velenjčani slavili na Češkem

20. 3. 2021, 19.56

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji prvi četrtfinalni tekmi evropskega pokala v gosteh premagali češki Robe Zubri z 31:26 (15:15). Povratna tekma bo v soboto, 27. marca, v Sloveniji.

Izbranci Zorana Jovičića so z odliko opravili svojo prvo četrtfinalno nalogo. V vzhodnem delu Češke so zanesljivo zmagali in naredili odločen korak proti polfinalu tretjega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini.

Velenjska ekipa je pred dvobojema s češkim Zubrijem, trenutno sedmouvrščeno zasedbo v češkem prvenstvu, izločila italijansko Sieno in finski Cocks, v osmini finala pa še banjaluški Borac iz BiH.

Velenjčane je po petkovem prihodu v Zubri najprej čakal test na novi koronavirus. Na njem je bil en igralec pozitiven in je že v samoizolaciji. Okužba je bila na testiranju potrjena tudi pri ukrajinskemu sodniku, tako da sta pravico na današnjem dvoboju delila elitna češka sodnika Vaclav Horaček in Jiri Novotny.

Velenjčani so tekmo odprli s 4:0, a so jih gostitelji v 15. minuti ujeli (6:6). Do konca polčasa se je odvijal enakovreden boj, v začetku druge polovice tekme pa so Velenjčani znova zaigrali sijajno, naredili delni izid 6:0 in povedli z 21:15. Lepe prednosti niso zapravili, v drugem polčasu so bili za razred boljši in ga dobili s 16:11.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Ibrahim Haseljić z osmimi in Domen Tajnik s sedmimi goli.