[5]
65281

Velenjčani preko Poljakov v tretji krog kvalifikacij

14. 10. 2018, 22.01

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za pokal EHF izgubili proti poljski ekipi Gwardii Opole z 21:23 (9:12). Prva tekma se je v Velenju končala s 26:22 za slovensko moštvo. Gorenje Velenje se s tem uvrstilo v tretji krog kvalifikacija omenjenega pokala.

Igralci Gorenja Velenja ostajajo v evropskem pokalu EHF, v drugem krogu so izločili poljsko moštvo Gwardia Opole, ki je bila danes v igri za napredovanje, a so se izbranci Zorana Jovičića znali rešiti iz težav. Povratno tekmo so izgubili z dvema goloma, prvo pa so dobili s štirimi zadetki prednosti.

Velenjski rokometaši so v prvem polčasu zelo slabo izkoriščali svoje priložnosti v napadu. Do sedme minute so vodili, nato so vajeti v svoje roke vzeli igralci Gwardie. Sredi polčasa je Gorenje zapravilo dve priložnosti, da bi izenačil na 6:6, tudi Poljaki pa so prednost treh golov (10:7, 12:9) niso znali povečati in pahniti tekmece v še večje težave.

Po devetih minutah igre v drugem polčasu je Gorenje izid poravnalo na 12:12 in spet je imelo prednost s prve tekme v svojih rokah. Nekaj trenutkov kasneje so še lažje dihali, ko so vodili, domača ekipa pa je vzela minuto odmora. V 44. minuti je Gwardia spet vodila z dvema goloma prednosti, pri 18:15 je imela priložnost, da znova izniči zalogo Velenjčanov s prvega srečanja. Matic Verdinek je novo upanje svojemu moštvu vlil, ko je zadel za 16:18, Ibrahim Haseljić je zatem poskrbel za 17:18, kmalu za tem pa je postalo jasno, da Poljaki ne morejo pripraviti presenečenja.

Aleks Kavčič je bil tako kot na prvi tekmi najboljši strelec Gorenja, danes je dosegel sedem golov.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več