[5]
154574

Velenjčani na prvi tekmi osmine finala do zanesljive zmage

29. 3. 2022, 20.49

Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji prvi tekmi osmine finala evropske lige premagali Nimes z 29:22.

Velenjska zasedba je z odliko opravila svojo prvo nalogo v osmini finala in na kolena položila francoski Nimes. Končna odločitev o napredovanju v četrtfinale bo padla 5. aprila, slovenski prvak pa bo tekmo v Franciji začel s sedmimi goli prednosti.

Izbranci Zorana Jovičića so si z granitno obrambo ter raznovrstno in hitro igro v napadu že v 18. minuti priigrali štiri gole prednosti (11:7). Njihovega naleta ni zaustavila niti francoska minuta odmora, tudi v nadaljevanju so imeli škarje in platno v svojih rokah. V končnici prvega polčasa so naredili nekaj nepotrebnih napak, kljub temu pa so se na veliki odmor podali z lepo prednostjo treh zadetkov (15:12).

Po obojestransko raztrgani igri v začetku drugega polčasa – prvi gol je padel šele v peti minuti nadaljevanja – so na igrišču znova zagospodarili slovenski državni prvaki in povsem razorožili goste iz Nimesa.

Matic Verdinek je v 46. minuti svoje soigralce popeljal v vodstvo z osmimi goli (24:16), francoska klop pa je v kratkem obdobju izkoristila obe minuti odmora. Jovičićevi izbranci v končnici dvoboja niso popustili, z resno in odgovorno predstavo so so priigrali devet golov prednosti (26:17 in 27:18). V končnici so malenkostno popustili, a si priigrali sijajno izhodišče pred povratnim dvobojem v Nimesu.

V velenjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Domen Tajnik s šestimi goli, enega manj so dosegli Ibrahim Haseljić, Tilen Sokolić in Matic Verdinek. Izkazal se je tudi vratar Aljaž Panjtar, ki je zbral 14 obramb.