[38]
140224

Vedenejeva japonsko avanturo zaključila na 16. in 17. mestu

27. 10. 2021, 12.30

Slovenska reprezentantka v ritmični gimnastiki Jekaterina Vedenejeva je na svetovnem prvenstvu v japonskem Kitakyushuju danes nastopila z žogo in obročem. Kvalifikacije je končala na 16. in 17. mestu ter si ni zagotovila popoldanskih finalnih nastopov.

Najuspešnejši sta bili sicer ruski dvojčici Dina in Arina Averina. Z žogo sta kvalifikacije končali na prvih dveh mestih, Dina (28,875) je premagala Arino (28,550), tretja pa je bila Belorusinja Alina Harnasko (27,225).

Z obročem pa se je med sestri Averina uvrstila prav Harnaskova; kvalifikacije je dobila Dina Averina s 27,850 točke, druga Belorusinja jih je zbrala 27,250, tretja Arina Averina pa 27,150. Finalni boji bodo zgodaj popoldne.

Vedenejeva, Rusinja iz Irkutska, ki zadnja tri leta zastopa slovenske barve, se je po olimpijskem nastopu v Tokiu, kjer je bila 16., odločila še za svetovno prvenstvo, nanj se je pripravljala v Moskvi.

V sredo je opravila prva nastopa, z izidom 22,750 pa je nastop z obročem končala na 16. mestu. Mesto slabša pa je bila z žogo, kjer je zbrala 22,850 točke.

S temi uvodnimi kvalifikacijskimi nastopi se je teden dni po svetovnem prvenstvu v gimnastiki v japonskem Kitakyushuju začelo še 38. SP v ritmični gimnastiki. Vedenejeva je edina slovenska reprezentantka na tekmovanju, na katerem sodeluje 70 ritmičark iz 47 držav. Čakata jo še dva nastopa, v četrtek dopoldne po slovenskem času bo tekmovala še v kvalifikacijah s kiji in trakom.