[1175]
54817

Valverde dobil drugo etapo v Kataloniji, Mohorič odličen peti

20. 3. 2018, 20.55

Španski kolesar Alejandro Valverde je zmagovalec druge etape dirke svetovne serije po Kataloniji, ki se je po 175,6 kilometra končala v Vallsu. Lanski skupni zmagovalec katalonske pentlje je prevzel tudi skupno vodstvo. Tako kot v ponedeljek je znova nase opozoril Matej Mohorič, ki je v sprintu skupine favoritov osvojil peto mesto.

Južnoafričan Daryl Impey je bil drugi, Avstralec Jay McCarthy pa tretjega.

Etapa je dobila razplet na zadnjem spustu dneva s Col de Lilla. Takrat so spredaj ostali najmočnejši kolesarji.

Osem kilometrov pred ciljem se je prvič pokazal Mohorič, se za nekaj trenutkov preselil na čelo skupine, a se kmalu pomaknil nazaj v skupino. V zadnjih nekaj sto metrih je bil spet povsem v ospredju, videti je bilo, da pripravlja sprint za moštvenega kolega pri Bahrain-Meridi, Italijana Enrica Gasparotta, a je nekdanji svetovni prvak med mladinci in mlajšimi člani končal pred njim.

Mohorič je po devetem mestu v prvi in petem v drugi etapi napredoval tudi v skupnem seštevku. Po dveh od sedmih etap je peti, 12 sekund za Valverdejem, zvezdnikom ekipe Movistar. Drugi je McCarthy s štirimi sekundami zaostanka, tretji Impey s šestimi, četrti pa Kolumbijec Nairo Quintana z enajstimi.

“Danes je bil načrt, da v sprint potegnem Gasparotta, ampak na žalost ni imel najboljših nog v zaključku. Ampak jutri je nov dan,” je iz Katalonije sporočil Mohorič, ki je prvi v seštevku mladih kolesarjev.

Preostala Slovenca Domen Novak in Grega Bole, oba člana Bahrain-Meride, sta končala v ozadju. Prvi z 49 sekundami zaostanka na 95. mestu, drugi pa s 3:17 minute zaostanka na 154. mestu. Novak je skupno 102., Bole pa 147.