[2759]
128433

Valižani do remija proti Švicarjem (VIDEO)

12. 6. 2021, 17.03

Na prvi sobotni tekmi letošnjega evropskega prvenstva je Wales prišel do neodločenega rezultata proti Švici, končni izid je bil 1:1.

Tekmo so bolje odprli Valižani, ki so v 15. minuti skoraj povedli, potem ko se je Kieffer Moore znašel pri strelu z glavo, vendar se je s fantastično reakcijo izkazal švicarski vratar Yann Sommer.

Pobudo so počasi prevzeli varovanci Vladimirja Petkovića, ki so bili do polčasa kar nekajkrat v idealnem položaju za zadetek. Najnevarnejši je bil Haris Seferović, ki je najlepšo priložnost zapravil v zadnji minuti prvega dela, potem ko je z neposredne bližine žogo poslal mimo gola.

Je bila pa Švica za napadalno igro nagrajena na začetku drugega polčasa. Po podaji iz kota je bil v valižanskem kazenskem prostoru najspretnejši Breel Embolo.

Wales je krenil po izenačenje in do njega tudi prišel. Za veselje je v 74. minuti poskrbel Joseff Morrell, ki je tako kot Embolo zadetek dosegel z glavo.

Rezultat se do konca srečanja več ni spremenil, je bila pa Švica zelo blizu drugemu zadetku. Mario Gavranović je v 85. minuti praktično s prvim dotikom (potem ko je vstopil v igro) zatresel mrežo, vendar gol ni veljal, saj je bil napadalec hrvaških korenin v nedovoljenem položaju.