[2759]
129214

16. 6. 2021, 20.18

Valižanska nogometna reprezentanca je v Bakuju v 2. krogu evropskega prvenstva premagala Turčijo z 2:0 (1:0). Za Wales sta zadela Aaron Ramsey in Connor Roberts. V skupini A bo danes ob 21.00 v Rimu še tekma med Italijo in Švico.

Selektor v prvem krogu proti Italiji blede in poražene Turčije Senol Günes je pred tekmo dejal, da hočejo s preostalih dveh tekem odnesti šest točk. A že na prvi se jim je spet zataknilo, večino preglavic sta jim povzročala Aaron Ramsey in Gareth Bale, tudi avtorja prvega zadetka, Bale pa je podal tudi pri drugem. “Če bodo štiri točke dovolj za napredovanje, super. Če ne, se bomo borili naprej,” je že pred tekmo povedal selektor Walesa Robert Page. Wales, ki je danes prek Bale zapravil še najstrožjo kazen, je v uvodnem dvoboju remiziral s Švico.

Prvi polčas je minil v dokaj enakovredni igri, v kateri so si oboji priigrali kar nekaj obetavnih akcij, Turki so, denimo, v deveti minuti zagrozili prek Buraka Yilmaza, ki je zgrešil cilj, v 29. in 30. pa so Valižani dvakrat žogo odbili pred golov črto po dveh poskusih tekmecev.

Pri Walesu je bil najnevarnejši Aaron Ramsey. V šesti in 24. minuti je dvakrat imel izvrstno priložnost za vodstvo, a je prvič veselje preprečil turški vratar, drugič pa je Valižan zgrešil. Toda igralec Juventusa se je odkupil v 43. minuti, ko je iz bližine unovčil novo globinsko podajo Garetha Bala, ki je že pred tem nekajkrat s podobnimi potezami vnesel negotovost v turško zadnjo linijo.

Turki so v drugem polčasu takoj imeli dve polpriložnosti, v 54. minuti pa je Yilmaz s petih metrov z volejem žogo poslal čez gol. Valižani so bili spet nevarni v 58. minuti, znova je v kazenskem prostoru streljal Ramsey, takrat pa je bil Ugurcan Cakir dobro postavljen.

Že v 61. minuti bi se Turki lahko znašli v dodatnih težavah, Gareth Bale je namreč najprej prodrl v kazenski prostor, na robu ga je spotaknil Zeki Celik, sodniki pa so pokazali na najstrožjo kazen. Za strel z bele pike se je odločil kar Bale, a je žogo poslal kar precej čez vrata. Takoj zatem je prvi zvezdnik Walesa zapravil še eno priložnost.

Turki pa so še naprej iskali poti do izenačujočega gola, toda prav posebej nevarnih strelov si niso priigrali. Valižani so resneje ogrozili Cakirja v 79. minuti, ko je z glavo poskusil Bale, a je ostalo pri 1:0. V 87. minuti pa je Merih Demiral le poskrbel, da se je moral izkazati Danny Ward, ko je streljal z glavo.

Predzadnje priložnosti na tekmi so zapravili Valižani prek Harryja Wilsona, Bala in Kiefferja Moora, v peti minuti sodniškega dodatka pa je Bale še drugič na tekmi podal za zadetek, v kazenskem prostoru je to podajo unovčil Connor Roberts.

Na prvi današnji tekmi pa je Rusija v Sankt Peterburgu v 2. krogu skupine B premagala Finsko z 1:0 (1:0). Za Rusijo je zadel Aleksej Mirančuk. Druga tekma 2. kroga v skupini B bo v četrtek, ko se bosta ob 18.00 v Koebenhavnu merili Danska in Belgija.