[3137]
207960

Bayern s hat-trickom Kana na Westfalnu odpihnil Borussio (VIDEO)

4. 11. 2023, 18.30

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 10. krogu nemškega prvenstva v gosteh premagali Borussio Dortmund s 4:0 in se vodilnemu Bayerju iz Leverkusna znova približali na dve točki.

Težko pričakovani prvi ligaški “der klassiker” v sezoni je pripadel Bavarcem, ki so unovčili sijajen začetek dvoboja in odlično formo zvezdniškega napadalca Harryja Kana.

Že po štirih minutah so gosti povedli po golu z glavo Dayota Upamecana po podaji s kota.

Že pet minut kasneje je bavarski ponos ponovno udaril. Po silovitem protinapadu se je v vlogi asistenta znova znašel Leroy Sane, ki je žogo krasno podal v kazenski prostor, kjer jo je pred praznimi vrati pričakal kdo drug kot Harry Kane in dosegel že svoj 13. zadetek v letošnji Bundesligi ter podvojil prednost svojega moštva.

Obe ekipi sta imeli sicer še nekaj lepih priložnosti, a sta mreži do polčasa mirovali, v drugem pa je Bayern piko na i postavil v 72. in 93. minuti, ko je bil še dvakrat za “hat-trick” natančen Kane.

Angleški napadalec je tako že pri 15 golih v sezoni, ob tem ima še pet podaj. S tem je na lestvici strelcev prehitel trenutno poškodovanega napadalca Stuttgarta Serhouja Guirassyja (14).

Na lestvici ima Bayer Leverkusen po desetih tekmah 28 točk, dve manj je zbral Bayern. Stuttgart (tekma manj) in Dortmund, ki je doživel prvi ligaški poraz to sezono, sta pri 21, eno manj pa ima Leipzig.

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več