[5]
79198

V Zarabčevem Kielu za zmago v pokalu EHF

14. 5. 2019, 13.36

Nemški Kiel bo 17. in 18. maja gostil zaključni turnir rokometnega pokala EHF. Za drugo najmočnejšo lovoriko na stari celini se bodo potegovali nemška Kiel in Fuchse Berlin, danski Holstebro in portugalski Porto. Slovenske barve bo zastopal Miha Zarabec, srednji zunanji igralec Kiela.

Nemški rokometni velikan iz Kiela je v zadnjih letih malce izgubil stik z najboljšimi ekipami na stari celini, na letošnjem domačem turnirju pa je absolutni favorit.

V zadnjih dveh desetletjih je Zarabčeva ekipa pustila globoke sledi na mednarodni sceni, o tem pričajo osvojene lovorike – po tri končne zmage v ligi prvakov in pokalu EHF. V tej sezoni je že pospravil domačo pokalno lovoriko, v bundesligi pa bije ogorčen boj za prvo mesto s Flensburgom.

Dvajsetkratnim nemškim prvakom in 11-kratnim nemškim pokalnim zmagovalcem bodo v polfinalu na nasprotni strani stali tekmeci iz danskega Holstebroja, ki so se v sezoni 2012/13 prav tako prebili na zaključni turnir v tem tekmovanju, a nato osvojili tretje mesto.

Na drugem polfinalnem obračunu med Berlinom in Portom je v prednosti nemška ekipa. Lisjaki iz Berlina so od leta 2013 do lani že štirikrat nastopili na zaključnih turnirjih pokala EHF in dvakrat slavili. Leta 2015 so na domačem turnirju – tedaj so v polfinalu premagali Velenjčane – v velikem finalu ugnali HSV Hamburg, lani v Magdeburgu pa francoski Saint Raphael.