[2]
144058

Na štajerskem derbiju zopet slavil Maribor, ki tako za Koprom zaostaja le za točko

4. 12. 2021, 22.18

Nogometaši Celja so v 19. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:1).

Mariborska zasedba, ki je v prejšnjem krogu prekinila niz petih zmag, se je v Celju vrnila na zmagovalna pota, potem ko je še tretjič v sezoni odpravila državne prvake iz sezone 2019/20. S tem je prišla le na točko do vodilnega Kopra. Celjani pa so še tretjič v nizu izgubili, tako da ob tekmi manj ostajajo sedmi.

Tekma je že v uvodu ponudila nekaj razburjenja, v tretji minuti je sicer Jan Repas slabo streljal iz ugodnega položaja, v peti pa je sam pred Ažbeta Juga prišel Ivan Božić, a celjskemu napadalcu ni uspelo premagati mariborskega čuvaja mreže.

Zato pa je že v naslednji minuti celjskega vratarja Matjaža Rozmana ukanil Ognjen Mudrinski, ki je sicer nekoliko srečno zadel za 1:0, potem ko je žoga v loku končala ob vratnici. Za Mudrinskega je bil to sedmi gol sezone.

V nadaljevanju sta si obe ekipi priigrali še nekaj obetavnih akcij in strelov, med nevarnejšimi je bil poskus Adama Jakobsena v 24. minuti, ki pa ga je Jug ustavil.

V 36. minuti je imel znova lepo priložnost za Maribor, ki je bil boljši pri posesti in številu priložnosti, Repas, Rozman se je izkazal, še bolj pa po strelu Mudrinskega v 38. minuti, ko je bil mariborski napadalec prav tako sam pred njim.

V drugem delu so bili Celjani sprva malce več pri žogi, toda v 61. minuti so po pritisku Mariborčani znova zagrozili, do strela v kazenskem prostoru je prišel Robert Voloder, a zadel Mudrinskega.

V 64. minuti je imel Danijel Šturm novo priložnost za povišanje vodstva, toda spet je izvrstno posredoval Rozman. V tem delu igre so gosti sicer dvakrat neuspešno zahtevali še najstrožjo kazen.

Celjani so tudi z menjavami poskusili priti do izenačenja, vendar jim česa več kot bolj ali manj nenevarnih strelov Amadeja Brecla v 89. minuti in Luke Kerina v sodniškem dodatku ni uspelo narediti.

Celje bo v 20. krogu v soboto gostovalo v Sežani, Maribor pa bo gostil Domžale.