single
[1176]
140689

V razredu MX2 svetovni prvak že znan

Avtor: Blaž Magdič
31. 10. 2021, 18.51

Dirkači v svetovnem prvenstvu v motokrosu v razredu MX2 so danes že opravili obe vožnji dirke za VN Gardskega jezera v italijanski Pietramurati. Francoz Maxime Renaux si je z zmago v drugi vožnji že priboril tudi naslov prvaka za letošnjo sezono, saj ima dve dirki pred koncem več kot 100 točk naskoka pred tekmeci.

Renuax je bil že pred današnjo dirko glavni kandidat za končno zmago, saj je imel 101 točko naskoka pred najbližjim zasledovalcem.

Francoz je nato premoč v sezoni potrdil še na današnji dirki, ki jo je dobil s 47 točkami pred rojakom Tomom Viallejem. Prav slednji je v seštevku zdaj na drugem mestu, toda ob 110 točkah zaostanka (642-532) nima več niti teoretičnih možnosti, da bi Renauxa še ujel, saj sta do konca le še dve dirki v italijanski Mantovi.

Na današnji dirki je do novih točk prišel tudi slovenski dirkač Jan Pancar, ki je bil 20. v prvi in 16. v drugi vožnji.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več