[5]
114870

V polfinalu še Hrvaška in Francija

15. 12. 2020, 21.01

Po Norveški sta znani še dve polfinalistki ženskega evropskega rokometnega prvenstva na Danskem. Mesto med najboljšimi štirimi sta si v zadnjem krogu drugega dela priigrali še Hrvaška in Francija.

Sedemkratne prvakinje Norvežanke, ki bodo nocoj v skupini II igrale še tekmo z odpisano Madžarsko, so si že pred časom zagotovile polfinale. Danes pa so se prvič v boje za kolajne prebile Hrvatice, ki so v neposrednem boju za polfinale premagale Nemčijo s 23:20. Ana Debelić je bila s šestimi goli najboljša strelka Hrvaške, Julia Maidhof pa z devetimi Nemčije.

Na prvi današnji tekmi v skupini II je Nizozemska odpravila Romunijo s 35:24 in si zagotovila boj za končno peto mesto.

V skupini I pa si je polfinale priigrala evropska prvakinja leta 2018 Francija, ki je z 31:25 ugnala Švedsko. Estelle Nze Minko je dosegla šest zadetkov pri Franciji, Isabelle Gullden pa pet pri Švedski. Drugi polfinalist iz te skupine bo znan po današnjem dvoboju med Rusijo in Dansko, pri čemer olimpijskim prvakinjam Rusinjam zadostuje že neodločen izid.

Danes je bil še en dvoboj v tej skupini, Črna gora in Španija sta se razšli s 26:26.

Preboj v polfinale, ki bo 18. decembra, pomeni tudi neposredno uvrstitev na svetovno prvenstvo 2021, ki bo v Španiji.

Znano je sicer že, da je Nemčija zasedla končno sedmo, Črna gora osmo, Švedska enajsto, Romunija 12., Srbija 13., Poljska 14., Češka 15. in Slovenija 16. mesto.