[5]
168844

V polfinalu lige SEHA hrvaški derbi s štirimi Slovenci

1. 9. 2022, 15.58

Potem ko je Nexe v četrtfinalu SEHA lige presenetljivo izločil rekorderja po naslovih Vardar, klub iz Našic na zaključnem turnirju v Zadru čaka hrvaški derbi proti Zagrebu. Ta pa bo v veliki meri tudi slovensko obarvan.

Hrvaški podprvaki so se letos na finalni turnir uvrstili prvič po letu 2019. Tudi pred tremi leti je bil tekmec Nexeja v polfinalu Zagreb. Slednji je v Brestu slavil z 28:23, zato se bodo Našice pod vodstvom Branka Tamšeta rivalom poskušali maščevati. Ob trenerju moštva bo v dresu Našic tudi v četrtek nastopal Andraž Velkavrh, medtem ko bosta dres Zagreba nosila Aleks Kavčič in vratar Aljaž Pajntar.

Potem ko je Nexe Zagreb v lanski sezoni v domačem prvenstvu premagal prvič po več letih, varovanci nekdanjega trenerja Zagreba Branka Tamšeta v Zadru želijo pripraviti novo presenečenje proti ekipi z največ nastopi na finalnih turnirjih SEHA lige. Nanj so se rokometaši s hrvaške prestolnice letos namreč uvrstili že enajstič v prav toliko nastopih. Člani elitne lige prvakov so se v zadnjih štirih letih prav tako vselej uvrstili v veliki finale, a naslov prvakov v tem obdobju osvojili le enkrat. Dvakrat jih je premagal Vardar enkrat pa Vezsprem. Uspešni so bili leta 2020.

Nexe bo na zaključnem turnirju nastopil šele drugič in prvič po letu 2013. Letos je klub v četrtfinalu po streljanju sedemmetrovk izločili favorizirani Vardar. Zagreb je na drugi strani prav tako z velikim naporom izločil Vojvodino. V zadnjih sekundah tekme je hrvaškim prvakom zmago s 24:23 priigral Zvonimir Zrna. V ligi SEHA sta se ekipi skupno pomerili sedemnajstkrat, kar petnajstkrat pa je bil uspešnejši Zagreb. Ta je v omenjenem tekmovanju Našicam nazadnje moral priznati premoč leta 2018, zato tudi pred petkovim obračunom uživa vlogo favorita.

Polfinale SEHA lige v petek ob 17.55 na Š3!