[3]
73313

Joventut šokiral Baskonio, madridski Real v polfinale s +31

14. 2. 2019, 23.28

V četrtek smo pod španskimi obroči dobili prva dva polfinalista pokalnega tekmovanja, Barceloni in Tenerifom pa sta se v petek pridružila tudi Joventut, ki je presenetljivo, a povsem zasluženo ugnal Baskonio in gostitelj turnirja madridski Real, ki je gladko opravil z Estudiantesom.

Baskonia je na papirju veljala za precejšnjega favorita v prvem petkovem obračunu, a že prva četrtina je nakazala resno namero Joventuta, ki je dosegel kar 29 točk. Zeleni so v drugi četrtini sicer nekoliko popustili, a so v drugi polčas znova vstopili odlično in vse do konca držali nekaj korakov prednosti.

Pričakovano pa se je brez večjih težav med štiri najboljše prebil Real Madrid, ki je Estudiantesu natrosil 94 točk. Gostje so korak držali le v prvi četrtini, ki se je končala z 29:27, že v drugi pa so zmogli zgolj sedem točk. Pri Realu je Klemen Prepelič igral dobrih pet minut in pol ter dosegel dve točki. Naturalizirani (nekdanji) slovenski reprezentant Anthony Randolph je prispeval deset točk.