[2085]
159847

V Parizu prvi dan izpadla že dva nekdanja zmagovalca

22. 5. 2022, 18.53

Prvi dan glavnega dela odprtega teniškega prvenstva Francije je že postregel s prvimi presenečenji. V ženski konkurenci sta izpadli šesta nosilka Ons Jabeur iz Tunizije in nekdanja zmagovalka Rolanda Garrosa, Španka Garbine Muguruza. Bolj uspešen je bil Aljaž Bedene, ki je v štirih nizih preskočil prvo oviro.

Sedemindvajsetletna Jabeurjeva je v Pariz prišla z odlično popotnico – zmago na turnirju v Madridu in finalom v Rimu – ter bila kot vodilna igralka v sezoni po številu zmag na pesku (17) v najožjem krogu favoritinj. A 56. igralka sveta Magda Linette s Poljske je bila po dveh urah in 28 minutah boljša s 3:6, 7:6 in 7:5.

“Mislim, da ima vsak poraz tudi svojo pozitivno plat. Verjamem, da me v prihodnosti čakajo velike stvari. Zdaj je pravi čas, da si vzamem malce odmora in razmislim, kako naprej,” je po porazu povedala Tunizijka, ki je naredila 47 neizsiljenih napak.

“Priznam, da nisem bila vesela, ko sem izvedela, da bom igrala že ob 11. uri zjutraj. Tudi o osrednjem igrišču imam mešane občutke,” je dodala Ons Jabeur.

Drugič zaporedoma je v prvem krogu OP Francije izgubila zmagovalka Rolanda Garrosa 2016 in leto pozneje prva igralka sveta Garbine Muguruza. V treh nizih z 2:6, 6:3 in 6:4 jo je premagala najstarejša udeleženka turnirja, 36-letna Estonka Kaia Kanepi.

Muguruza je letos dobila vsega sedem dvobojev, izgubila pa deset. Le enkrat je povezala dve zmagi. V prvem krogu je zdaj izpadla tretji teden zapovrstjo.

Na prvi oviri se je spotaknil tudi dvakratni finalist Pariza (2018, 2019) in nekdanji tretji igralec na svetu, Avstrijec Dominic Thiem, ki je po težavah s poškodbami občutno nazadoval po lestvici ATP. Premagal ga je 87. tenisač na svetu Hugo Dellien iz Bolivije s 6:3, 6:2 in 6:4.

“Sprejeti moram dejstvo, da se poslavljam od Pariza. Zame je to zelo boleč poraz,” je na novinarski konferenci povedal 28-letni Avstrijec.

Odlično pa je turnir začel edini slovenski predstavnik v Franciji Aljaž Bedene, ki je s 6:2, 6:4, 6:7 in 6:1 ugnal Avstralca Christopherja O’Connella.

Dvaintridesetletni Ljubljančan je dvoboj odlično začel in v prvem nizu povedel z 2:0, prednost pa nato obdržal do sedme igre, ko je tekmecu spet vzel servis za 5:2.

Podoben razplet se je nakazoval v drugem nizu, ko je Bedene tekmecu odvzel servis v tretji igri, a takoj nato tudi sam izgubil servis. Ko je Ljubljančanu to uspelo še v sedmi igri, je prednost obdržal do konca.

V tretjem nizu se je 27-letni Avstralec prebudil in imel v 10. in 12. igri priložnost, da predčasno dobi niz, na koncu mu je to uspelo v podaljšani igri.

Četrti niz pa je nato gladko pripadel slovenskemu reprezentantu, ki je povedel kar s 5:0 in mirno zaključil dvoboj.

Naslednji nasprotnik Bedeneta bo Urugvajec Pablo Cuevas, ki je bil boljši od Američana Jensona Brooksbyja s 6:2, 6:1 in 6:2.

V ponedeljek bo spored v Rolandu Garrosu minil brez slovenskega nastopa. Lanska polfinalistka Tamara Zidanšek in finalistka zadnjega turnirja v Strasbourgu Kaja Juvan se bosta očitno predstavili v torek.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več