single
[10]
168769

V novi sezoni NFL tudi igralec slovenskega porekla

Avtor: Šport TV
31. 8. 2022, 16.42

Nova sezona lige ameriškega nogometa NFL se bo začela 9. septembra, v njej pa bo igral tudi Nick Zakelj, igralec slovenskih korenin in član napadalne linije ekipe San Francisco 49ers. Slednja je ponoči skrčila ekipo na predpisanih 53 igralcev, mesto med temi pa je dobil tudi 23-letni novinec Zakelj.

Glavna naloga skoraj dva metra visokega in več kot 140 kilogramov težkega orjaka, ki je igral za univerzo Fordham v predmestju Clevelanda in je bil izbran na letošnjem naboru v šestem krogu, bo ščitenje podajalca Treya Lancea.

Kot zanimivost – Zakelj je predlani opravil pogovor za Sportklub in v njem poudaril, da je ponosen na svoje korenine ter da je včlanjen v zvezo slovenske manjšine Kranjsko-Slovenska Katoliska Jednota (Grand Carnolian Slovenian Catholic Union).

Foto: Robin Alam Icon Sportswire via Imago Sports via Gulveri
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Ponesrečen nastop obeh Slovencev, zmaga odličnemu Coenenu (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Gajser po manjšem padcu v Aguedi ostal brez stopničk, Herlings dobil obračun s Coenenom...Več

3

VIDEO: Grozljiv padec vodilnega v kvalifikacijah, danes na delu tudi Gajser in Pancar...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Maroko suvereno kot prvi v četrtfinalu...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več