[4]
51510

V NHL nov poraz najboljše ekipe zahoda

17. 1. 2018, 08.24

Najboljša ekipa zahodne konference Vegas Golden Knights je v severnoameriški ligi NHL doživela nov poraz. Novinci v tekmovanju za Stanleyjev pokal so tokrat gostovali pri Nashville Predators in izgubili z 0:1. Najbolj se je v vrstah domačih izkazal vratar Juuse Saros, ki je zbral kar 43 obramb in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Edini zadetek na tekmi je dosegel Kevin Fiala po osmih minutah igre v zadnji tretjini in izkazalo se je, da je ob blesteči predstavi Sarosa to dovolj za zmago. Saros je dosegel svoj tretji tako imenovani shutout v sezoni, skupno pa četrtega v karieri.

Nashville je igral prvo tekmo po tednu dni, skupno je nanizal tri zaporedne zmage.

Anže Kopitar je bil z Los Angeles Kings tokrat prost. Naslednja tekma ga čaka v četrtek, ko bo s soigralci v domačem Staples Centru gostil dvakratne zaporedne branilce naslova lige NHL, Pittsburgh Penguins.