33921

V NBA na obeh tekmah odločal podaljšek

Avtor: Rok Grilec
10. 5. 2016, 08.32

"Čez lužo" so ponoči odigrali dve tekmi v končnici košarkarske lige NBA. V polfinalu vzhodne konference je Miami premagali Toronto Raptors s 94:87, na Zahodu pa je bil Golden State boljši od Portlanda.

Košarkarji Golden Stata so naredili nov velik korak k uvrstitvi v konferenčni finale Zahoda, potem ko so v gosteh po podaljšku premagali Portland s 132:125. Stephen Curry je v igro vstopil sredi prve četrtine, nase pa je opozoril predvsem v zaključku tekme, ko je v zadnji četrtini – sredi le-te je zadel šele svoj prvi met za tri – in v podaljšku dosegel kar 27 točk, vključno s trojko minuto in pet sekund pred koncem, s katero je poskrbel za odločilno prednost in zmago svoje ekipe. Klay Thompson je dodal 23 točk,Draymond Green dve manj. Pri Portlandu je bil najučinkovitejši igralec Damien Lillard, ki je tekmo končal pri 36 točkah in 10 podajah.

Stephen Curry je v statistiko dodal 40 točk, 8 podaj in 9 skokov

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več

3

Matko za Šport TV: Pokazal sem, da lahko tudi po poškodbi ohranim formo (VIDEO)...Več