28446

V finalu svetovne lige Srbija in Brazilija

Avtor: Rok Grilec
17. 7. 2016, 08.49

Odbojkarji Srbije in Brazilije so finalisti letošnje prenovljene svetovne lige, v kateri je prvič nastopila tudi slovenska reprezentanca. Srbi so v dramatičnem polfinalu zaključnega turnirja v poljskem Krakovu s 3:2 (-23, 21, 23, -18, 11) premagali Italijane, Brazilci so bili s 3:1 (16, -23, 26, 31) boljši od evropskih prvakov Francozov.

Srbski odbojkarji so v prvem polfinalu po 142 minutah igre strli odpor Italijanov, največ točk za ekipo, ki jo vodi Nikola Grbić je dosegel nekdanji igralec ACH Volleyja Uroš Kovačević, in sicer 20, eno več je za poraženo ekipo prispeval Igor Zaytsev.

Razburljiv in izenačen je bil tudi drugi polfinalni obračun, ki so ga po več kot dveh urah boja dobili brazilski odbojkarji. Finalna tekma med Srbijo in Brazilijo bo na sporedu v nedeljo, ob 20.30 uri, ob 17.30 se bosta za tretje mesto pomerili reprezentanci Italije in Francije.

V Krakovu sta na zaključnem turnirju igrali še reprezentanci Poljske in ZDA, ki se nista uvrstili v polfinale.

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več