[5]
159106

V finalu rokometnega pokala Velenje in Škofja Loka

14. 5. 2022, 22.02

Rokometaši Urbanscape Loke in velenjskega Gorenja so finalisti zaključnega turnirja za pokal Slovenije. Zasedba iz Škofje Loke je na današnji prvi polfinalni tekmi v Slovenj Gradcu premagala Dobovo s 25:20 (13:10), ekipa iz Velenja pa je bila na drugi boljša od Celja Pivovarne Laško z 32:30 (14:14).

Velenjčani so v rokometnem posladku na kolena položili največje domače tekmece iz Celja in bodo v nedeljo na Koroškem naskakovali svojo tretjo pokalno zmago po letih 2003 in 2019, medtem ko so se Škofjeločani prvič uvrstili v veliki finale.

Tekma za tretje mesto med osmoljenci današnjih polfinalnih obračunov iz Dobove in Celja se bo v nedeljo pričela ob 15. uri, finalna tekma med Velenjčani in Škofjeločani pa ob 17.30.

Celjani so si sredi prvega polčasa priigrali prednost dveh golov (8:6), a so zadnji pokalni prvaki iz Velenja iz leta 2019 – Rokometna zveza Slovenije v minulih dveh sezonah nato ni priredila pokalnega tekmovanja zaradi pandemije novega koronavirusa – zelo hitro nevtralizirali primanjkljaj in povedli z 10:9, v 22. minuti pa prvič na dvoboju za dva gola (12:10).

Do konca prve polovice tekme se je odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Velenjčani so imeli nekajkrat priložnost povišati na +3, a so bili v tem neuspešni, na veliki odmor pa so se tradicionalni tekmeci odpravili z neodločenim izidom (14:14).

Rokometaši iz Šaleške doline so si odločilno prednost priigrali v začetku drugega polčasa, ko so na najboljši možni način izkoristili serijo verižnih napak pri Celjanih in jim v 40. minuti na štiri gole (21:17).

Celjane ni prebudila niti minuta odmora trenerja Alema Toskića, še naprej so igrali zmedeno in nepovezano ter v 45. minuti zaostali za pet golov (21:26).

Izbranci primorskega strokovnjaka na velenjski klopi Zorana Jovičića so v zadnjih petnajstih minutah močno popustili. Tekmeci iz mesta grofov so v 58. minuti več kot prepolovili zaostanek (29:31), minuto kasneje pa po golu Radojice Čepića še bolj zadihali za njihov ovratnik (30:31). Velenjčani v zadnji minuti le niso izgubili nadzora, njihovo zmago je potrdil Tilen Sokolič in zapečatil usodo 21-kratnih pokalnih prvakov.

V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Matic Verdinek z osmimi in Domen Tajnik s šestimi goli, v celjski pa Stefan Terzić in Ante Ivanković. Oba sta dosegla po šest zadetkov.