single
[2085]
237379

V finalu Pekinga Alcaraz premagal Sinnerja

Avtor: Aljaž Pirnat
2. 10. 2024, 16.23

Španec Carlos Alcaraz je zmagovalec teniškega turnirja v Pekingu. V finalu, v katerem sta se merila prva dva nosilca, je letošnji zmagovalec Pariza in Wimbledona s 6:7 (6), 6:4 in 7:6 (3) premagal prvega igralca sveta, Italijana Jannika Sinnerja.

Za Alcaraza je to četrta letošnja turnirska zmaga in 16. v karieri.

Italijan lahko žaluje predvsem za osmo igro drugega niza. Pred njo je vodil s 4:3, v njej pa imel dve zaključni žogi za odvzem servisa, ki ju ni izkoristil. Španec je izenačil, dobil dve naslednji igri in izenačil na 1:1. V tretjem nizu sta oba igralca tekmecu po enkrat vzela servis, najprej je to uspelo Alcarazu, tako da je tudi tega odločal “tie break”. V njem je Sinner povedel s 3:0, do konca pa ni več osvojil niti točke.

Španec je tako prekinil serijo 14 zaporednih zmag Sinnerja, ki tudi ni ubranil lanskega naslova najboljšega v Pekingu.

Vir: STA
Foto: Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Osmešil gostujočo obrambo in znova dokazal, zakaj velja za enega najbolj vročih igralcev lige...Več

2

VIDEO: Mojstrovina Kvesića in nespretnost novega celjskega vratarja...Več

3

(VIDEO) Frankfurt poglobil krizo dortmundske Borussie, varovanci Nurija Sahina še tretjič zapored ostali praznih rok...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Topovski izstrelek Šeška vrhunec zmage Leipziga (VIDEO)...Več

2

Strateg Holstein Kiela navdušen nad debijem Davida Zeca: “Takšnega igralca smo potrebovali”...Več

3

Arsenal, pozor: V Barceloni navdušeni nad Šeškom, v žepu imajo prav posebnega aduta...Več