[1180]
107253

V drugo Hamilton ugnal moštvenega kolega

14. 8. 2020, 17.54

ritanec Lewis Hamilton (Mercedes) je bil najhitrejši na drugem prostem treningu dirkačev formule 1 pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Španije v Barceloni. Na dirkališču Montmelo je bil drugi njegov moštveni kolega Finec Valtteri Bottas. Na prvem treningu sta dirkača zamenjala mesti.

Bottas je na drugem treningu zaostal 0,287 sekunde, tretji je bil Nizozemec Max Verstappen (Red Bull, +0,821).

V skupnem seštevku svetovnega prvenstva je v prepričljivem vodstvu šestkratni svetovni prvak Hamilton. Pred drugouvrščenim Verstappnom ima trideset točk prednosti, Bottas je na tretjem mestu pri 73 točkah.

V soboto bodo kvalifikacije ob 15. uri.

1

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več