116322

V Dakarju slavili Španci, Marčič zaključil na 44. mestu

Avtor: Kenny Jan
8. 1. 2021, 17.12

Branilec naslova med avtomobilisti na vzdržljivostnem reliju Dakar, Španec Carlos Sainz (Mini), je dobil šesto etapo, v kateri je bilo med Al Kasumahom in Hajlom 348 kilometrov hitrostnih preizkušenj. Med motociklisti je etapo dobil Sainzov rojak Joan Barreda (Honda), Simon Marčič pa je končal na 44. mestu z 1:15:04 ure zaostanka.

Barreda je prišel do svoje tretje etapne zmage na letošnji dirki. Tekmovalci so sicer skupaj prevozili 100 kilometrov manj od predvidenega, saj so zaradi zamud na včerajšnji etapi današnjo preizkušnjo skrajšali.

Barreda je danes za 13 sekund prehitel Bocvanca Rossa Brancha in za 53 Avstralca Daniela Sandersa. Dvakratni prvak, Avstralec Toby Price (KTM), je z današnjim sedmim mestom prevzel skupno vodstvo, ima 2:16 minute prednosti pred včerajšnjim zmagovalcem, Argentincem Kevinom Benavidesom. Tretji je Čilenec Jose Ignacio Cornejo (+2:57), Marčič pa je 46. (+8:05:59).

Med avtomobilisti je Sainz, trikratni prvak Dakarja, za 4:03 minute prehitel domačina Yazeeda al-Rajhija in prišel do druge etapne zmage na letošnji izvedbi. Tretje in četrto mesto sta osvojila Katarec Nasser al-Attiyah in Francoz Stephane Peterhansel, 13-kratni prvak Dakarja. Ta ima zdaj v skupnem seštevku 5:53 minute prednosti pred Katarcem in 40:39 pred tretjeuvrščenim Sainzem.

V soboto bodo imeli dirkači prost dan.

1

Ante Šimundža po novi zmagi: “Če so igralci utrujeni po treh dnevih, potem Maribor zanje ni pravo mesto” (VIDEO)...Več

2

Oskar Drobne: “Odličen prvi polčas v Ljudskem vrtu, v drugem delu smo hitro padli” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več