single
[38]
74428

V Avstriji začasno aretirali kolesarja v povezavi z dopinško afero

Avtor: Marko Premrl
3. 3. 2019, 16.57

Preiskovalci v dopinški aferi, ki je izbruhnila v Avstriji med svetovnim prvenstvom v nordijskem smučanju v Seefeldu, pravijo, da se nečednosti širijo izven krogov smučarskega teka. Začasno so aretirali za zdaj neimenovanega 31-letnega avstrijskega kolesarja.

Ta je priznal krvni doping ter zavajanje sponzorjev in organizatorjev tekem. V petek so ga izpustili na prostost.

V osrčju afere je nemški zdravnik Mark Schmidt iz Erfurta in trije njegovi sodelavci, preiskovalci pa pravijo, da avstrijski smučarski tekač Johannes Dürr ni ključna figura v tem primeru, kot so poročali nekateri mediji.

Dürr, ki je bil pozitiven na eritropoetin na olimpijskih igrah 2014, je priča v tem primeru, v katerem so aretirali omenjenega zdravnika in njegove tri sodelavce, pet smučarskih tekačev na SP v Seefeldu pa je v povezavi s tem priznalo uporabo krvnega dopinga.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Trije koraki in projektil iz 30m, vratar Werderja pa je poletel v prazno...Več

2

Presenečenje v Münchnu: Zadnjeuvrščeni Mainz odščipnil točko vodilnemu Bayernu (VIDEO)...Več

3

Borussia po spodrsljaju v Freiburgu zapravila priložnost za skok na drugo mesto (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več