[38]
192966

V 1. SFL znan dobitnik brona

20. 5. 2023, 10.37

Meteorplast Šic bar je po drugi zmagi proti moštvu Bronx Škofije zasedel končno tretje mesto v 28. sezoni 1. slovenske futsal lige. Na drugi tekmi je Meteorplast na domačem parketu slavil s 7:4, Bronx Škofije pa je sezono tako sklenil na četrtem mestu.

V Ljutomeru se je v petek končala sezona za tretjo- in četrtouvrščeno ekipo rednega dela 1. SFL. Domačini so bili pod vodstvom glavnega trenerja Roberta Grdovića še drugič boljši od Bronxa. Prvo tekmo so v gosteh dobili s 5:4, skupno pa je bil izid 12:8.

Domačini so tekmo izvrstno začeli. Aljaž Ruis in Aljaž Goznik sta zadela v četrti minuti in poskrbela za vodstvo z 2:0. Primorci se niso predali in so izvrstno odreagirali med 10. in 14. minuto s tremi zadetki, ko so zadeli Žiga Kneževič Mrak, Tilen Cupin in Nik Zajc.

V nadaljevanju je gostom padla zbranost, kar so izkoristili gostitelji. Alen Ruis je ob koncu prvega polčasa v vsega dveh minutah dosegel kar tri zadetke. Le minuto zatem je izid polčasa (6:3) postavil Goznik.

V drugem polčasu se razmerje moči ni menjalo. Primorci so poizkusili tudi z igralcem, vratarjem v polju, toda neuspešno. Obe ekipi sta dosegli še po en gol za končni rezultat dvoboja 7:4.

Po koncu tekme v Ljutomeru sta pokal in medalje podelila Vlado Močnik, član IO Nogometne zveze Slovenije (NZS) in predsednik komisije za futsal pri NZS, ter Stane Kokalj, referent za futsal pri NZS.

* Izidi, 1. SFL,
– za 3. mesto, druga tekma:
Meteorplast Šic bar – Bronx Škofije 7:4 (6:3)
1:0 Aljaž Ruis (4.), 2:0 A. Goznik (4.), 2:1 Kneževič Mrak (10.), 2:2 Cupin (11.), 2:3 Zajc (14.), 3:3 Alen Ruis (16.), 4:3 Alen Ruis (16.), 5:3 Alen Ruis (17.), 6:3 A. Goznik (18.), 7:3 Alen Ruis (27.), 7:4 Stanić (31.);

– za 3. mesto, prva tekma:
Bronx Škofije – Meteorplast Šic bar 4:5 (3:1)
0:1 Kneževič (1.), 1:1 Zajc (2.), 2:1 Stanič (4.), 3:1 Cupin (8.), 3:2 Trstenjak (26.), 4:2 Kamenčič (27.), 4:3 Kneževič (28.), 4:4 Ruis (30.), 4:5 Pihler (37.).