[2085]
169567

US Open: Iga Swiatek brez težav do polfinala

8. 9. 2022, 08.47

Najboljša teniška igralka na svetu Iga Swiatek se je uvrstila v polfinale odprtega prvenstva ZDA. Poljakinja je v četrtfinalu s 6:3 in 7:6 (4) premagala domačinko Jessico Pegula, zadnjo Američanko na turnirju. Za dvakratno zmagovalko OP Francije Swiatkovo je to že največji uspeh na grand slamu na trdi podlagi v New Yorku.

V krogu najboljših štirih igralk se bo številka 1 na svetu pomerila z Belorusinjo Arino Sabalenka. Slednja, sicer šesta igralka na svetovni lestvici, je že pred tem s 6:1 in 7:6 (4) premagala Čehinjo Karolino Pliškovo.

V drugem polfinalu bosta igrali finalistka Wimbledona iz Tunizije Ons Jabeur in Francozinja Caroline Garcia. Finale je na sporedu v soboto.

V moškem žrebu je za veselje domačega občinstva poskrbel Frances Tiafoe, ki je v četrtfinalu s 7:6, (3), 7:6 (0), 6:4 izločil Rusa Andreja Rubljova, sicer devetega nosilca newyorškega turnirja. Tiafoe je s tem postal prvi Američan v polfinalu tega turnirja po 16 letih.

Štiriindvajsetletni Tiafoe, 22. nosilec, je že v 4. krogu dosegel eno največjih zmag kariere, ko je izločil Španca Rafaela Nadala, tokrat pa je bil mirnejši v dvoboju z vse bolj živčnim Rubljovom.

“To je noro. V prejšnjem krogu sem dosegel zmago kariere, danes pa nov izjemen uspeh,” je po zmagi dejal Tiafoe, ki se bo v polfinalu pomeril z boljšim iz dvoboja med Špancem Carlosom Alcarazem in Italijanom Jannikom Sinnerjem.