[4]
177820

Urukalo: “Za takšne predstave nas najbolj motivira domača publika!” (VIDEO)

4. 12. 2022, 08.31

Hokejisti Sij Acroni Jesenic so v alpski ligi zabeležili že 16. zaporedno zmago. V soboto so v dvorani Podmežakla s 4:1 premagali Zell am See.

Avstrijci so v Podmežaklo prispeli kot moštvo blizu vrha lestvice. Gre za kakovostno zasedbo, ki v hokejsko ekipo vsako sezono vloži več finančnih sredstev. Kljub temu je Zell am See hitro spoznal, kako močna je jeseniška zasedba v letošnji sezoni alpske lige.

“Mislim, da vsi vemo, da danes nismo prikazali naše najboljše predstave. V tekmo smo vstopili kar nekoliko zaspano. Zmaga ni bila gladka, kar nekoliko smo se namučili. Lepo je, da nadaljujemo zmagovalni niz,” je bil za našo televizijo po tekmi nekoliko kritičen branilec železarjev Žiga Urukalo.

Jeseničani so letos še posebej dobri doma, kjer so dosegli že 11. zaporedno zmago. Na vprašanje, kaj je razlog za izjemne domače predstave v letošnji sezoni, je Urukalo ustrelil kot iz topa. “Publika in domače igrišče. Tu se najbolje počutimo in kot kaže, najbolje igramo doma.”

Šestnajst zaporednih zmag jeseniški hokejisti v alpski ligi doslej še niso uspeli zabeležiti. Neverjetni niz pa bodo poskušali še podaljšati v torek, ko bodo gostovali v Celovcu pri ekipi KAC Future Team.

Foto/Video: Šport TV