single
[1175]
255498

Urška Žigart zaradi bolezni izpušča Vuelto

Avtor: Blaž Magdič
3. 5. 2025, 10.22

V nedeljo se bo začela ženska kolesarska dirka po Španiji. Na tej bi morala nastopiti tudi slovenska kolesarka Urška Žigart, ki pa je nastop zaradi bolezni odpovedala, poročajo slovenski mediji.

Osemindvajsetletna slovenska kolesarka je v petek na Instagramu sporočila, da ima vročino. “Veselila sem se nekaterih dolgih klancev, zato sem razočarana, ker sem morala dirko odpovedati. Navijala bom za moštvene kolegice in upam, da se kmalu vrnem,” je še zapisala.

Partnerka Tadeja Pogačarja je letos prestopila v ekipo AG Insurance-Soudal, v letošnji sezoni pa odpeljala le devet tekmovalnih dni.

Organizatorji Vuelte so izrazili podporo slovenski kolesarki in ji zaželeli hitro okrevanje, pišeta Sportklub in Sportal. Žigart je na dirki po Španiji nastopila leta 2023 in končala kot 40.

Letošnja dirka po Španiji bo trajala do sobote, 10. maja. Vuelta se bo začela v Barceloni in se končala po sedmih etapah in 750 km.

Na dirki bosta od Slovenk nastopili še članici Cofidisa Špela Kern in Eugenia Bujak.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Tjaš Begić navdušuje v Italiji: Zadel tudi proti Palermu, Sampdorii pa je zmaga ušla v izdihljajih srečanja (VIDEO)...Več

2

Popolna dominacija v Vroclavu: Cedevita Olimpija razbila Slask (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Diaz in Kane pokončala Hoffenheim, Bayern prekinil niz brez zmage...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več