single
[2]
169721

Uradno se je začel Socca World Cup: Slovenija na delu že jutri zjutraj

Avtor: Urban Kolman
10. 9. 2022, 12.21

Danes se uradno začenja tretji tradicionalni Socca World Cup. Turnir, v katerem se bodo med sabo pomerile ekipe s šestimi igralci, od 10. do 18. septembra poteka v Budimpešti. Na njem bo sodelovala tudi slovenska reprezentanca. Slovenija bo igrala v skupini C, na prvenstvo pa se je ekipa selektorja Danijela Mitrovića odpravila danes zjutraj. Vse tekme slovenske reprezentance boste lahko spremljali na programih Šport TV.

Selektor je na prvenstvo vpoklical mešano zasedbo 10 malonogometašev. Nekateri imajo izkušnje iz prejšnjih dveh prvenstev, medtem so nekateri popolni novinci. Na spisku so se znašli Jan Zibelnik, Davor Mitrovič, Neven Grah, Marko Račič, Mario Skuhala, Boštjan Preskar, Andraž Šepic, Matevž Sodič, Aleks Malivojevič in Nik Fasfald.

Poleg njih v Budimpešto potujejo tudi člani delegacije predsednik slovenske malonogometne zveze Peter Pust, generalni sekretar Simon Detellbach, ekonom Zdenko Truden ter glavni trener Urban Bajc.

Na prvenstvu je 42 ekip, ki so razdeljene v skupine po 5 ali 6. Slovenija je v skupini C skupaj s Poljsko, Litvo, Marokom in Kostariko.

Socca World Cup: Slovenija – Kostarika, jutri ob 8.55 na Š1!

Foto: Foto: Aleš Cipot, Slovenska malonogometna zveza

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več