23450

Union Olimpija premagala Tajfun

Avtor: Rok Grilec
10. 4. 2015, 21.17

Košarkarji Union Olimpije so v 5. krogu lige Telemach za prvaka premagali Tajfun s 67:86 (18:23, 26:44, 48:68).

Klemen Prepelič je bil z 19 točkami najboljši strelec Uniona Olimpije

Pred tekmo so se v taboru Tajfuna, prve ekipe rednega dela, zavedali, da jih čaka ekipa, ki ima pred seboj jasen cilj, to je osvojitev državnega naslova. Olimpija je to potrdila, saj je stvari na svoje mesto postavila z odlično drugo četrtino, ob polčasu je bila tako tik pred zmago.

Tajfun je tekmo začel izjemno. Povedel je s 7:0, od tega je štiri točke dal Emir Zimić, Klemen Prepelič je dal prvi dve gostujoči točki po dveh minutah in 28 sekundah, Đorđe Lelić je s svojo drugo trojko povedel Tajfun do vodstva 10:2. Olimpija je nato začela lov in v peti minuti izenačila na 12:12. Dobre pol minute kasneje je Goran Jagodnik zadel za tri točke in prvo vodstvo Ljubljančanov, ki ga do konca prve četrtine niso več zapravili.

Zeleno-beli so odlično odigrali drugih deset minut, ki so jih dobili z 21:8. Razigral se je Halil Kanacević, ki je bil najbolj zaslužen, da je bila prednost iz napada v napad višja, do polčasa je narasla na 44:26.

V tretji četrtini je Tajfun nekoliko znižal zaostanek, v 23. minuti je bilo 36:49, toda ljubljanski igralci so zadeli v pravem trenutku in znova pobegnili. Pred zadnjimi desetimi minutami so vodili za 20 točk. Na začetku zadnje četrtine je Olimpija razliko povečala na 76:48 in dokončno odločila zmagovalca.

Prvi strelec tekme je bil Lelić z 20 točkami, točko manj je dal na drugi strani Klemen Prepelič.

Obe moštvi bosta tekmo 6. kroga igrali v sredo, 15. aprila. Tajfun bo gostoval pri Krki, Union Olimpija bo gostila Grosbasket.