single
[3]
136892

Umrla Splitčanka Žana Lelas, nekdanja košarkarica Ježice

Avtor: Blaž Magdič
15. 9. 2021, 20.19

V Splitu je v 52. letu življenja umrla Žana Lelas, ena najboljših košarkaric s področja nekdanje Jugoslavije. Splitčanka, ki je leta 1998 osvojila srebrno kolajno z reprezentanco Jugoslavije, je imela bogato mednarodno kariero, od leta 1996 do 1998 pa je igrala tudi za Ježico, v tisti časih najboljšo slovensko ekipo, poroča Slobodna Dalmacija.

Z Ježico je osvojila tako naslov državne prvakinje kot pokalni naslov. Z reprezentanco Jugoslavije je leta 1991 osvojila tudi srebrno kolajno na evropskem prvenstvu.

Po igralski karieri je odšla v trenerske vode, od leta 2016 je vodila svojo košarkarsko akademijo.

Njena hči Nika Lokica, njen oče je znani nogometni trener Vjekoslav Lokica, ki je nekaj časa vodil tudi ajdovsko Primorje, je prav tako košarkarica, na Hrvaškem menijo, da predstavlja prihodnost njihove košarke.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Ne glede na statuse v klubih, do oktobra bodo morali Slovenci delati na sebi!...Več

2

Polom mladih Slovencev, Norvežani slavili s petardo (VIDEO)...Več

3

Nogometni legendi o košarkarskem spektaklu: Slovenija raste, naj pade še Nemčija! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več

2

Nepopustljivi Slovenci v izdihljajih srečanja do velike točke proti Švedski (VIDEO)...Več

3

Dončić pred izločilnimi boji: “Mi upamo na medaljo, verjamemo vase” (VIDEO)...Več