[2759]
132064

UEFA preiskuje incidente na tekmi med Anglijo in Dansko

8. 7. 2021, 14.08

UEFA je sprožila preiskavo številnih incidentov, ki so se zgodili na sredinem polfinalnem obračunu med Anglijo in Dansko. Kot so potrdili iz UEFE bo proti Angliji uveden disciplinski postopek zaradi uporabe laserskega svetilnika, ki ga je med izvajanjem enajstmetrovke uporabil eden izmed angleških navijačev.

Anglija se je v 30. minuti po fenomenalno izvedenem prostem strelu Mikkela Damsgaarda prvič na tem turnirju znašla v rezultatskem zaostanku. ‘’Trije levi’’ na izenačenje niso čakali dolgo, saj so že devet minut kasneje z avtogolom danskega kapetana Simona Kjaerja prišli do izenačenja. Izid se do izteka 90. minute ni spremenil, zato so sledili podaljški.

Že pred tem pa so se na posvetu zbrali vsi delivci pravice na obračunu. Glavni sodnik Danny Makkelie je ostalim namignil, da eden izmed navijačev uporablja laser. To je bilo najbolj očitno ob izvajanju enajstmetrovke tik pred koncem prvega podaljška. Na televizijskih kamerah je tako mogoče videti, kako nekdo sveti v obraz danskega vratarja Kasperja Schmeichela, ki se je pripravljal na strel Harryja Kanea. Vratar Leicesterja je sicer sprva strel ubranil, a odbitek je prišel do Kanea, ki je hladnokrvno zadel.

UEFA je v uradni izjavi po tekmi sporočila, da bodo preiskovalci pod drobnogled prav tako vzeli ‘’žvižganje’’ privržencev ‘’treh levov’’, ki smo mu lahko bili priča med izvajanjem danske himne. ‘’Obtožbe proti Angliji: uporaba laserskega svetilnika, motenje izvajanja državne himne Danske, prižiganje ognjemeta.’’

Izbranci Garetha Southgatea se medtem pripravljajo na nedeljski finalni obračun z Italijani, ki bo potekal na Wembleyu. Zaenkrat še ni znano, kakšne sankcije, če sploh, jih čakajo.