single
[2]
230011

Turški napadalec v težavah zaradi načina praznovanja zadetka

Avtor: Aljaž Pirnat
3. 7. 2024, 12.09

Evropska nogometna zveza (Uefa) je sprožila preiskavo proti turškemu reprezentantu Merihu Demiralu, potem ko je gol proslavil s tako imenovanim volčjim pozdravom. Uefa je sporočila, da gre za domnevno neprimerno obnašanje 26-letnika. Če bo Demiral kaznovan, se lahko sooči s prepovedjo nastopa na prihajajoči četrtfinalni tekmi proti Nizozemski.

Po svojem drugem golu v Leipzigu je Demiral z obema rokama oblikoval znak in simbol “Sivih volkov” ob zmagi z 2:1 v osmini finala proti Avstriji. Podporniki desničarskega ekstremističnega gibanja Ülkücü, ki ga nadzoruje Zvezni urad za varstvo ustave v Nemčiji, so znani kot Sivi volkovi. V Turčiji je skrajna nacionalistična stranka MHP njen politični predstavnik in partner v zavezništvu z islamsko konservativno stranko AKP predsednika Recepa Tayyipa Erdogana.

Demiral je pojasnil, da je tak način praznovanja povezan z njegovo turško identiteto. Aktivisti za človekove pravice so tak način proslavljanja kritizirali.

Turčija bo v soboto v Berlinu igrala za uvrstitev v polfinale evropskega prvenstva.

Vir: STA
Foto: xPaulxChestertonx via Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Jorge Simao: Zahtevam zmage, to pa terja agresiven in energetičen nogomet! (VIDEO)...Več

2

VIDEO: ”Ne kupujemo Slovencev, zgolj ker so Slovenci”...Več

3

VIDEO: ”Za klub, kot je Maribor, ni težko postaviti ciljev”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: “Ko bo Pancar prišel med najboljših pet, se bo povsem sprostil”...Več

3

Domžalčani strli Triglav in si zagotovili obstanek med slovensko elito (VIDEO)...Več