single
[9]
206106

Turk zmagovalec relija Soča, Grossi že državni prvak

Avtor: Aljaž Pirnat
14. 10. 2023, 19.12

Rok Turk (Hyundai i20 rally2) je zmagovalec relija Soča v Kobaridu in okolici, šeste in predzadnje preizkušnje državnega prvenstva. Naslov državnega prvaka pa si je danes z drugim mestom že zagotovil Marko Grossi (Hyundai i20 R5), ki je tako nasledil večletnega zaporednega prvaka Turka.

Za Grossija je to prvi naslov v skupni konkurenci državnega prvenstva v karieri, Turk pa je moral prepustiti lovoriko po šestih zaporednih sezonah (2017 – 2022). Turku so možnosti za sedmi zaporedni naslov odnesle tehnične težave, saj dveh relijev zaradi okvare dirkalnika ni končal, Grossi pa je na vseh nabiral točke in z dvema zmagama (Vipava, Nova Gorica) ter štirimi drugimi mesti tlakoval pot do naslova.

Na današnji dirki v Kobaridu je bil sicer Turk razred zase, saj je takoj prišel do vodstva in ga brez težav obdržal do konca, končna razlika pred najbližjim zasledovalcem Grossijem je bila več kot dve minuti. Na tretjem mestu je reli končal Mitja Klemenčič (Škoda Fabia R5).

Sezona se bo končala z relijem v Idriji drugi konec tedna v novembru.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

2

V taboru zmajev po ničli na Bonifiki objokovali zapravljene priložnosti: “Rezultat ne pove celotne zgodbe” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Pet zmag v nizu je konec, Olimpija po preobratu Innsbrucka ostala praznih rok...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več

2

Dudić po pokalnem šoku napovedal velik rez: ”Priložnost so dobili igralci, ki menijo, da lahko igrajo za Maribor”...Več

3

”Tekmo smo izgubili že v prvi četrtini”...Več