[9]
82794

Turk odbil napade Avblja na reliju Železniki

30. 6. 2019, 15.45

Na reliju Železniki, četrti letošnji dirki državnega prvenstva, je zmagal branilec naslova državnega prvaka Rok Turk (Hyundai i20 R5). V ogorčenem dvoboju na vrhu skupne razvrstitve je za zgolj devet sekund prehitel Boštjana Avblja (Škoda Fabia R5).

Turk, ki je bil najhitrejši na osmih od desetih hitrostnih preizkušnjah dirke, je povedel že na petkovem uvodu, v soboto pa vodstvo postopoma stopnjeval. A razlike so bile vseskozi majhne in po sedmih preizkušnjah je njegova prednost pred Avbljem, ki letos prvič vozi v tem tekmovanju, znašala le 27,7 sekunde.

Dirka pa bi se skoraj obrnila na glavo v osmi hitrostni preizkušnji. Nenehen pritisk velikega odkritja letošnjega državnega prvenstva se je obrestoval, ko je Turk rahlo zgrešil smer in z vožnjo po travi nato izgubljal dragocene sekunde.

Skoraj 19 pridobljenih sekund za Avblja je bil obet za izredno napeto končnico, v kateri je vse svoje izkušnje unovčil Turk ter tako osvojil še tretjo dirko v letošnjem državnem prvenstvu. Avbelj ostaja z eno zmago z druge dirke v Velenju.

“Z Boštjanom sva odpeljala odlično dirko. Njegov prihod v državno prvenstvo je nedvomno dvignil konkurenco, na dirkah so se izboljšali časi, zaradi tega pa je večkrat treba voziti na robu zmogljivosti,” je po dirki dvoboj z Avbljem ocenil Turk. “Mislim, da smo uprizorili lepo dirko za gledalce,” je še dodal v izjavi za organizatorje.

Tretje mesto na dirki je osvojil Slovak Vlastimil Majerčak (Ford Fiesta R5) z zaostankom 2:19,5 minute. v boju za državno prvenstvo pa je na najnižjo stopničko zmagovalnega odra v Železnikih stopil Darko Peljhan (VW Polo RN4), ki je bil hitrejši od Aleša Zrinskega (Peugeot 208 R5). Oba sta za zmagovalcem zaostala več kot štiri minute.

Po poletnem premoru v državnem prvenstvu sledijo še tri dirke. Konec septembra bo reli Nova Gorica, v začetku oktobra reli Poreč, sezona pa se bo končala z idrijskim relijem konec oktobra.