[2]
171245

Tujina se klanja Šešku: ”Slovenski Haaland povsem zasenčil pravega!”

25. 9. 2022, 09.30

Končno! Slovenska izbrana vrsta je dosegla tako želeno zmago in pomembne tri točke v boju za obstanek v ligi B, in to proti vodilni reprezentanci naše skupine Norveški, s Haalandom na čelu. Slednji je sicer zadel za vodstvo 'Vikingov' v zgodnji fazi drugega polčasa, a s tem še zdaleč ni uspel preprečiti viharja po imenu Benjamin Šeško, ki je zrežiral slovenski preobrat in to na način, ki mu zavida celotna Evropa.

Po dveh poraznih tekmah, ko igra res ni bila na nivoju, je slovenska reprezentanca organizirala krizni sestanek, na katerem so varovanci Matjaža Keka strnili glave in kasneje končno začeli igrati kot borbena ekipa, željna osvajanja točk. Po dveh remijih (doma s Srbijo in v gosteh z Norveško) je sedaj prišla še prva zmaga, padel je tako zelo opevani Erling Haaland.

Slednji je sicer dosegel zadetek v 47. minuti po napaki Žana Karničnika neposredno pred slovenskim golom. Slovenci so odreagirali izvrstno. Po nekaj protinapadih je žoga končno našla pot v gostujočo mrežo v 69. minuti, ko je Šeško asistiral Šporarju. Potem pa smo dočakali 81. minuto. Vzhajajoča zvezda slovenskega nogometa Benjamin Šeško si je odbitek po zračnem dvoboju najprej zaustavil na prsih, nato na kolenu in silovito sprožil po tleh. Bum! Sprva se je zdelo, da je gostujoči čuvaj mreže Nyland na žogi, a bolj kot se je okroglo usnje bližalo mreži, bolj se je zdelo, da bo Slovenija prišla do vodstva. To se je tudi zgodilo.

Fantastičen gol, ki je sprožil kar precej debat, klanjanja in zavidanja po družbenih omrežjih in medijih v tujini. V španski Marci lahko preberemo, da je ”Šeško ustvaril mojstrovino, ki je ne vidimo vsak dan”. Na Twitterju je moč brati razne zapise nogometnih poznavalcev, ki so bili nad Šeškom navdušeni. Več jih omenja, da je ”slovenski Haaland povsem zasenčil pravega”. Sicer je pred dvobojem 19-letnik omenjal, da ne mara primerjav s precej bolj poznanim norveškim zvezdnikom, a se željam ni uspel izogniti. Zasluženo je prejel zelo visoke ocene, ki so mu še dodatno zvišale ceno na nogometnem trgu.

Šeška in Slovenijo v torek, ob 20.45, čaka zelo pomemben obračun na Švedskem. Z zmago je Slovenija na predzadnjem mestu skupine 4 prehitela prav Švedsko, kar pomeni, da Slovenci v Skandinaviji potrebujejo zgolj neodločen rezultat, da si izborijo obstanek v drugem kakovostnem razredu evropskega reprezentančnega nogometa.