7823

Trstenjakova v boj za odličje

Avtor: Rok Grilec
9. 8. 2016, 18.24

Slovenska judoistka Tina Trstenjak se je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru v kategoriji do 63 kilogramov po zmagi nad Kitajko Junxio Yang z iponom že uvrstila v večerni polfinale, kjer se bo v boju za odličje pomerila z nevarno Brazilko Mariano Silva.

Trstenjakova, sicer aktualna svetovna in evropska prvakinja ter glavna favoritinja za zlato medaljo, je prvi krog kot nosilka turnirja izpustila. Na tatami je stopila šele v drugem krogu in premagala Italijanko Edwige Gwend. Fizično močna, a nekoliko počasnejša Italijanka Slovenki očitno zelo leži, saj je z njo izgubila le prvi dvoboj leta 2011, nato pa dobila šest dvobojev zaporedoma. Pred olimpijskim turnirjem jo je nazadnje premagala letos v polfinalu evropskega prvenstva v Kazanu. V četrtfinale se je 25-letna Trstenjakova uvrstila po zaslugi dveh kazni za Italijanko.

V četrtfinalu je varovanka Marjana Fabjana iz celjskega Sankakuja nato ugnala še bronasto z letošnjih azijskih iger, Kitajko Junxio Yang, s katero v karieri še ni izgubila. Tokrat je dvoboj zaključila v zadnji minuti s končnim prijemom, iz katerega se Kitajka v 20 sekundah ni več izvila.

V polfinalu pa se 25-letna Celjanka ne bo borila le proti izredno neugodni Silvi, ampak tudi proti nabito polni dvorani Carioce 2 v olimpijskem parku v Rio de Janeiru. Za obe tekmovalki bo dvoboj tudi spoznavanje, saj se doslej še nista pomerili.

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več