[3]
72528

Trener Reala vrača Prepeliča v ekipo: Izkazal se je

3. 2. 2019, 08.43

Evroligaška tekma sredi tedna, ki jo je Real igral proti Darussafaki, je Klemenu Prepeliču ponudila priložnost, da vrne v ekipo Reala tudi na domačih tleh.

Slovenski reprezentant je proti turškemu predstavniku odigral tako, kot si je želel trener Pablo Laso. Dosegel je 10 točk, kar pa je bilo strategu še bolj všeč, je bilo dejstvo, da je igral pametno in da ni metal s težkih položajev.

“V ekipo sem vrnil Prepeliča, počival bo Llull, tako imamo še enega igralca, ki zna držati žogo,” je svojo odločitev obrazložil Laso.

“Vsak igralec Reala dobro ve, da mora izkoristiti vsako minuto. Podobno je pri Klemenu. Na zadnjih tekmah je igral malo, tokrat pa se je res izkazal,” je še dodal strateg ekipe iz Madrida.

Laso je v preteklosti o Prepeliču povedal, da dobro ve, da je odličen strelec, a da se mora izboljšati tudi v drugih elementih igre.

Prepelič je v prvenstvu odigral 16 tekem. Na zadnjem srečanju ni bil v kadru zaradi tehnične odločitve trenerja. V povprečju sicer igra 11 minut in doseže 4 točke.

Tekmo Unicaja – Real Madrid si boste lahko v živo ogledali na ŠTV 2 ob 18.55.