[2]
91005

Trener prišel do zmage 27-0 in ostal brez službe!?

17. 11. 2019, 13.37

Niz slabih rezultatov, visoki porazi in slabe predstave, vse to so tehtni razlogi, da nogometni trenerji v nekem okolju ostanejo brez službe. Med uglednimi klubi je to zadnji storil bavarski velikan Bayern, ki je odslovil hrvaškega stratega Kovača. Te dni pa iz Italije prihaja povsem drugačna zgodba, ki je neprimerno bolj bizarna.

V toskanskem mestu Grosseto deluje nogometni klub Invictasauro, ki ima v mlajših kategorijah očitno zelo dominantno in kakovostno generacijo mladeničev. Slednji so odigrali tekmo proti ekipi Marina Calcio in jo premagali s kar 27-0!

Trener je svoje delo z mlado generacijo talentov torej opravljal zelo dobro, a je pri vodenju tekme manjkalo spoštovanje do nasprotnikov. Vsaj tako so navedli v vodstvu kluba. “Bili smo osupli in globoko razočarani nad tem, da je ekipa naših “juniorjev” nasprotnika premagala z rezultatom 27-0. Vrednote mladih ekip nimajo povezave s takšnimi rezultati, v naših očeh je takšna zmaga neetična in kaže pomanjkanje spoštovanja do nasprotnika. Kot predsednik se ekipi Marino Calcio resnično opravičujem, trener Riccini je pri nas dobil odpoved,” je zapisal predsednik kluba Paolo Brogelli.