32630

Tirolci premočni za Sokole

Avtor: Rok Grilec
18. 7. 2016, 11.10

Ekipa ameriškega nogometa Ljubljana Silverhawks je v polfinalu avstrijske lige AFL izgubila proti najboljši avstrijski ekipi Swarco Raiders Tirol s 30:63. Swarco se bo 23. julija v finalu v Celovcu pomeril z Graz Giants.

Pred približno 3000 gledalci na stadionu Tivoli v Innsbrucku so Swarco Raiders hitro prešli v vodstvo in tam tudi ostali do konca srečanja. Izjemno močen napad domačinov je poskrbel za znatno vodstvo po prvi četrtini (21:0). V drugi so gledalci videli največ zadetkov, dva tudi na strani slovenskih državnih prvakov, ko je navdušil Matic Tomše z dvema ujetima podajama (49:13). V tretji četrtini se sokoli niso predali in so znižali zaostanek (49:23) po zadetku Anthonya Gardnerja po tleh in uspešno izvedenem strelu na gol Aleša Zakška. Pred koncem srečanja so favoriti iz Tirolske dodali še dva zadetka, enega pa je dodal še tekač Ljubljančanov Darion Hall.

“Vedeli smo, da bo tekma izjemno težka, saj gre za izjemno dobro fizično in taktično pripravljene nasprotnike. Žal je nasprotnik že hitro v srečanju prišel do velikega vodstva, a sem ponosen na fante, da so v slogu celotne sezone grizli do konca in se nikoli v srečanju niso predali. Ponosen sem tudi na dejstvo, da smo v prvi sezoni naredili korak naprej in se uvrstili v polfinale lige AFL,” je povedal Rok Štamcar, glavni trener slovenske ekipe.