21069

Tini Maze medalja tokrat ušla za 25 stotink

Avtor: Rok Grilec
12. 2. 2015, 23.54

Po treh medaljah na svetovnem prvenstvu je Tina Maze v Beaver Creeku v veleslalomu zasedla peto mesto. Zmagala je Avstrijka Anna Fenninger.

Tina je po zlatih medaljah v smuku in kombinaciji ter srebru v superveleslalomu ostala v veleslalomu brez odličja in tako je bil pohod na dosežek Lasseja Kjusa,ki je leta 1999 prav v Vailu osvojil kolajne v vseh petih disciplinah končan.

Že v prvi vožnji, ki jo je postavil njen trener Valerio Ghirardi, je Črnjanka – aktualna olimpijska prvakinja – za Fenningerjevo zaostala več kot sekundo. Za medaljo pa je zaostajala za dve desetinki.

V drugi vožnji je  naredila nekaj manjših napak in ni povsem ujela pravega ritma ter prišla na tretje mesto. Ob prihodu v cilj se je tudi držala za roko. V veleslalomu je prvič po letu 2007 ostala brez odra za zmagovalke na velikem tekmovanja. Tako v svoji paradni disciplini ostaja pri zlatem in srebrnem odličju na olimpijskih igrah ter naslovu svetovne prvakinje in dveh naslovih svetovne podprvakinje. Priložnost bo za novo medaljo slovenska šampionka imela v soboto na slalomu.