[1176]
56126

Tim Gajser prvič v sezoni na stopničkah

15. 4. 2018, 18.04

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v portugalski Aguedi osvojil tretje mesto, potem ko je bil tretji v prvi vožnji ter peti v drugi. Za svetovnega prvaka iz leta 2016 so to prve stopničke v tej sezoni. Zmagal je vodilni v skupnem seštevku SP Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je dobil obe vožnji.

Na drugem mestu je dirko končal svetovni prvak Italijan Antonio Cairoli, ki je bil drugi v obeh vožnjah.

Gajser se po slabem začetku sezone, ko je moral zaradi poškodbe čeljusti izpustiti prvo dirko, počasi dviguje. Na sobotnih kvalifikacijah je na progi v Aguedi končal na četrtem mestu, danes pa je v prvi vožnji že takoj na začetku vozil takoj za Herlingsom. Drugo mesto je Gajser znal obdržati skoraj do konca vožnje, v predzadnjem krogu pa ga je ulovil in prehitel svetovni prvak Antonio Cairoli.

V drugi vožnji pa je Gajser večinoma vozil na petem mestu, kjer je nato tudi končal preizkušnjo. Seštevek obeh voženj pa je pomenil, da je Gajser prvič v sezoni stopil na zmagovalni oder.

Gajser je z novimi 36 točkami zdaj pri skupno 113 in se je po petih dirkah sezone povzpel na osmo mesto skupnega seštevka. Herlings pa je z novimi 50 na današnji dirki zdaj še povečal naskok na vrhu in ima 241 točk, 16 več kot Cairoli. Tretji je Francoz Romain Febvre (169).

Drugi slovenski predstavnik na dirki Klemen Gerčar je bil v prvi vožnji 21. in je za eno mesto zgrešil prvo točko v sezoni, v drugi pa je tudi ostal brez točk na 25. mestu.

Naslednja dirka SP v motokrosu bo dirka v ruskem Orljonoku 1. maja.