single
[3]
286383

Thunder prevelik zalogaj, Lakers kljub razpoloženemu Jamesu nemočni v Oklahomi

Avtor: Aljaž Pirnat
6. 5. 2026, 07.52

Drugi krog končnice severnoameriške košarkarske lige NBA se ni najbolje začel za moštvo Los Angeles Lakers. Jezerniki, za katere ni igral poškodovani Luka Dončić, so doživeli hud poraz v Oklahoma Cityju. Thunder so premagali Lakers s 108:90 in si zagotovili vodstvo z 1:0 v zmagah v polfinalni seriji zahodne konference.

Uravnotežena ofenzivna predstava in jeklena obrambna igra aktualnih prvakov lige NBA sta bila dovolj za zmago nad oslabljenimi jezerniki, ki so začeli odlično, a se nato tri četrtine niso mogli enakovredno kosati z najboljšo ekipo lige NBA v rednem delu sezone.

Chet Holmgren je vodil Thunder z 24 točkami in 12 skoki, medtem ko sta aktualna najkoristnejša igralca lige NBA Shai Gilgeous-Alexander in Ajay Mitchell dodala po 18 točk.

“Bili smo malo negotovi, malo zarjaveli, a smo vztrajali v napadu,” je dejal Gilgeous-Alexander in pohvalil obrambo prerijskega groma, ki je kalifornijsko zasedbo Lakers omejila na najnižji rezultat v končnici po letu 2021.

“Preprosto skušamo igralce pripraviti do tega, da igrajo zunaj cone udobja,” je o obrambi Thunder dejal Gilgeous-Alexander. “Kar koli fantje radi počnejo, jim mi radi vzamemo.”

Prepričljiva zmaga Oklahome je še dodatno okrepila razmišljanja, da so se četrtopostavljeni Lakers znašli pravzaprav pred misijo nemogoče, če želijo kljubovati vsem napovedim in pričakovanjem ter presenetiti prvake v seriji na štiri zmage.

Oklahoma City je v rednem delu sezone premagala Lakers s 4:0, pri čemer je vsako tekmo dobila s povprečno razliko 29,3 točke.

Torkova uvodna tekma konferenčnega polfinala v Paycom Centru v Oklahoma Cityju je le potrdila prevlado Thunder v rednem delu sezone.

Veteran jezernikov James, ki je kljuboval svojim 41 letom in popeljal Lakers do zmage nad Houston Rockets s 4:2 v prvem krogu končnice, je vodil Los Angeles z 27 točkami.

Rui Hachimura je dodal 18 točk, Marcus Smart jih je dosegel 12, Deandre Ayton pa 10.

Glavni trener jezernikov JJ Redick je za težave svoje ekipe okrivil neizsiljene napake.

“Škodovale so nam napake,” je dejal strateg. “Igrate proti prvakom, vaša meja za napake ni tako visoka. Preprosto jih je bilo preveč nocoj. To moramo popraviti. Fantje so igrali trdo. Samo bolje moramo opraviti delo pri izvedbi. Našo pozornost moramo usmeriti v podrobnosti. Vem, da bomo stvari popravili in bili boljši,” trener Los Angelesa ni vrgel puške v koruzo.

Na drugi tekmi končnice je najboljša ekipa vzhodne konference v rednem delu sezone Detroit Pistons zdržala pritisk ter premagala četrtopostavljeno zasedbo Cleveland Cavaliers z izidom 111:101 ter povedala v polfinalni seriji vzhodne konference lige NBA.

Cade Cunningham je dosegel 23 točk. Cunningham je bil eden od šestih igralcev Detroita, ki so končali z dvomestnim številom točk, Tobias Harris je dodal 20 točk, Duncan Robinson pa je dosegel pet trojk in dosegel 19 točk v Little Caesars Areni v Detroitu.

Videti je bilo, da bodo prvopostavljeni bati po prevladi v prvem polčasu in 17-točkovni prednosti v tretji tretjini zlahka prišli do zmage.

Vendar pa je živahni napad Clevelanda goste približal na štiri točke, preden je Detroit v zadnji četrtini končno znova uveljavil svojo premoč.

Daniss Jenkins je s klopi dodal 12 točk, Ausar Thompson in Jalen Duren pa sta dosegla po 11 točk.
Donovan Mitchell je bil vodilni igralec Clevelanda s 23 točkami, vključno s štirimi trojkami, James Harden pa je dosegel 22 točk z osmimi skoki in sedmimi podajami.

“To je bila odlična ekipna zmaga, ko smo se borili za vsako žogo in bili odločni v skoku,” je Cunningham povedal za televizijo NBC. “Ampak to je šele ena zmaga, moramo se vrniti in to ponoviti.”

Detroit se je prebil v polfinale konference, potem ko je v prvem krogu premagal Orlando s 4:3 v zmagah.

Vir: STA
Foto: AP Photo/Kyle Phillips via Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Kot iz nočne more: Gostje v borbi za obstanek v sodnikovem dodatku na Allianz Areni zapravili zmago (VIDEO)...Več

2

Angleško-evropski obračun dveh nekdanjih prvakov: ”To mesto predstavlja vse, česar smo bili deležni od povratka v PL” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Schalke po norem preobratu na pragu povratka v Bundesligo...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

2

Pokal razgalil favorite, Evropa visi na nitki: Kdo bo ostal praznih rok?...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več