[38]
81213

Thiemu dvodnevni polfinale proti Djokoviću

8. 6. 2019, 17.17

Avstrijski teniški igralec Dominic Thiem je drugi finalist odprtega prvenstva Francije. V današnjem polfinalu, ki so ga organizatorji v petek prekinili v tretjem nizu zaradi dežja, je izločil prvega igralca sveta, Srba Novaka Đokovića, s 6:2, 3:6, 7:5, 5:7 in 7:5. V nedeljskem finalu bo Thiem igral proti Špancu Rafaelu Nadalu.

Prvi niz med Srbom in Avstrijcem, ki je trajal le 29 minut, je s 6:2 dobil 25-letni Thiem. Lanski finalist je izkoristil obe ponujeni žogici za odvzem igre nasprotniku, sam pa je izgubil le eno točko na svoj servis.

Drugi niz, ki ga je za dobrih deset minut prekinil dež, je s 6:3 dobil Srb, ki je do odločilne prednosti odvzema servisa prišel v osmi igri, ko mu je Thiem ponudil prvo priložnost “brejka” na dvoboju.

Igralca sta morala igrišče ponovno zapustiti po četrti igri tretjega niza, ravno po tem, ko je Đoković izgubil igro na svoj servis za 1:3 v igrah za Thiema.

Preostanek niza sta Srb in Avstrijec začela danes opoldne. Đoković je v sedmi igri tekmecu odvzel začetni udarec, po 12. igri si je Thiem priigral štiri priložnosti za niz, izkoristil pa je zadnjo.

V četrtem nizu sta igralca zadela nekaj “srečnih” udarcev. Najprej je osem zaporednih točk izgubil Thiem, za tem je dobil tri, s čimer si je odprl vrata finala. Serviral je za zmago, a je Đoković ostal v igri, s tremi zaporednimi dobljenimi igrami je izid v nizih izenačil na 2:2.

Thiem je v petem nizu prvi prišel do servisne prednosti s 4:1, pri 40:40 v šestem nizu pa je igralca z igrišča znova pregnal naliv.

Po vrnitvi je imel Thiem priložnost za odvzem servisa, kar ni izkoristil, Đoković mu je vrnil z dvema osvojenima igrama za znižanje zaostanka na 3:4. Avstrijec se je za tem zbral, dobil naslednjo igro, ko je prišel do dveh zaključnih žogic za zmago, pa se mu je znova zatresla roka. Izkušeni Srb je to obrnil v svojo prid in izenačil na 5:5.

Avstrijec je naslednjo igro na svoj servis dobil, tako kot naslednjo, ko je serviral Đoković. V finalu Roland Garrosa bo igral drugo leto zapored.

“Tekma je bila neverjetna. Prvič sem v Roland Garrosu odigral pet nizov. Že da sem se uvrstil v polfinale v družbi treh najboljših igralcev vseh časov, je bilo izjemno,” je po dvodnevnem teniškem maratonu povedal Thiem, o nedeljskem finalnem obračunu proti Nadalu pa je dodal: “Je favorit. Na igrišču bom pustil vse in videli bomo, kako se bo končalo.”

“Čestitam Dominicu. Igral je odlično, posebej v odločilnih trenutkih. Ko igraš v takšnih vetrovnih, orkanskih razmerah, je težko,” pa je komentiral Đoković, ki je imel kar nekajkrat težave z močnim vetrom, ki je igralca motil danes.

V petkovem prvem polfinalu je Nadal s 6:3, 6:4 in 6:2 premagal Švicarja Rogerja Federerja in si zagotovil svoj 12 finale na pariškem pesku.