[4]
73824

Težavam Kraljev ni videti konca, poraženi šestič zapored!

22. 2. 2019, 10.06

Ekipa Nashville Predators je v severnoameriški hokejski ligi NHL z 2:1 doma premagala Los Angeles Kings, pri katerih je slovenski zvezdnik Anže Kopitar ob dveh strelih na gol ostal brez točke. Po šestem porazu v nizu kralji 10 točk zaostajajo za Minnesoto Wild, ki ima trenutno v rokah zadnjo vstopnico za končnico Stanleyjevega pokala na zahodu.

Za goste, ki so na predzadnjem mestu lige, je Michael Amadio dosegel edini gol, vratar Jonathan Quick je ubranil 27 strelov, pri obeh akcijah, ko je moral po plošček v mrežo, pa je z golom in podajo sodeloval Roman Josi. Po zadetku Kylea Turrisa v deveti minuti uvodne tretjine je Josi vodstvo domačih povišal po 46 sekundah drugega dela, sredi zadnje tretjine pa je končni izid postavil Amadio.

“Mislim, da nismo igrali slabo, toda to še ne prinaša zmage. Moramo najti način, da bomo dosegli več golov ter obenem tekmece potisnili stran od naše mreže,” je dejal Kopitar. Trener njegove ekipe Willie Desjardins ga je dopolni. “Fantje so igrali trdo, všeč mi je bil njihov pristop k igri. Tekmeci so imeli nekaj več od igre v drugi tretjini, mi v prvi, posebej dobro pa smo igrali v zadnji. Zato smo po novem porazu še bolj razočarani.”

Kralji bodo naslednjič igrali na Floridi s Panthers v noči na nedeljo po slovenskem času.

V Torontu so Maple Leafs z 2:3 klonili v dvoboju z branilci naslova Washington Capitals. Zanje je Rus Aleks Ovečkin zadel svoj 650 gol v NHL, Braden Holtby je ubranil 40 strelov, Tom Wilson pa je zadel in podal.

Vodilna ekipa lige Tampa Bay Lightning je premagala Buffalo Sabres z 2:1, ko sta v kazenskih strelih zadela Steven Stamkos in Rus Nikita Kučerov. Slednji je bil z golom uspešen tudi v drugi tretjini, ko je prišel do stote točke v sezoni (30 golov in 70 podaj) kot prvi po 62 ali manj tekmah in po legendarnemu Mariu Lemieuxu, ki mu je to uspelo v sezoni 1996/97 (61 tekem). Je pa Kučerov prvi, ki je za Lightning zmogel 100 točk v dveh sezonah, prvič se je to zgodilo v prejšnji.

Tampa je prednost na lestvici pred tokrat prostim Calgaryjem povišala že na 17 točk. Še točko več na tretjem mestu zaostajajo San Jose Sharks, ki so kar s 4:0 na gostovanju ugnali Pittsburgh Penguins. Polovico golov je dal Čeh Tomaš Hertl. Tak izidi, 4:0, je bil tudi v New Jerseyju, kjer so Devils premagali oslabljeno Ottawo. Senators je edina ekipa, ki na lestvici lige zaostaja za Los Angelesom. Cory Schneider (30 obramb) na eni tekmi prvič po 15 mesecih ni dobil gola.

Dve tekmi sta se končali po podaljških, igralci Edmonton Oilers so doma premagali New York Islanders s 4:3, Vancouver Canucks pa doma izgubili z 2:3 proti Arizoni Coyotes. V Edmontonu je dvoboj po minuti in 22 sekundah dodatka odločil Connor McDavid, v Vancouvru pa je končni izid po minuti in 54 sekundah podaljška postavil Alex Galchenyuk, ameriški reprezentant beloruskih korenin.