25894

Tara Vovk finalistka evropskih iger

Avtor: Rok Grilec
23. 6. 2015, 17.20

Evropske igre v Bakuju so zaznamovale tudi slovenske plavalke. Ljubljančanka Tara Vovk je na 50 m prsno dvakrat popravljala osebni rekord in na koncu z 32,29 zasedla šesto mesto. Od medalje je bila oddaljena vsega dve desetinki sekunde. Zmagala je Rusinja Marija Astaškina.

Vovkova je že v polfinalu z dosežkom 32,42 za 21 stotink sekunde popravila svoj osebni rekord in se na večni slovenski lestvici prebila na tretje mesto za slovensko rekorderko Tjašo Vozel iz kranjske Zvezde in nekdanjo rekorderko Velenjčanko Tino Mežo.

“Zelo sem zadovoljna z rezultati, saj nisem pričakovala, da bom osebni rekord popravila za tri desetinke sekunde. Svoje sta k dobremu rezultatu prispevala tudi bazen in vzdušje,” je povedala odličnjakinja Bežigrajske gimnazije, ki si želi popoldansko plavanje tudi na 100-metrski razdalji. Ob tem ne gre spregledati, da gre za tekmovalko mlajšega letnika, ki bo imela priložnost v mladinski kategoriji tudi v naslednji sezoni.

Dva odlična nastopa je prikazala tudi Ravenčanka Diana Naglič, ki je na 200 m delfin z 2:16,64 osebni rekord popravila za več kot dve sekundi ter postala 10. najboljša mladinka v Evropi. Na večni slovenski lestvici se je znašla v imenitni družbi, saj so pred njo najsilovitejša imena slovenskega ženskega plavanja Radovljičanki Sara Isaković in Anja Klinar ter triglavanka Anja Čarman.

“Mislim, da sem nastopila dobro. To da sem četrta na slovenski lestvici, pa mi seveda pomeni veliko in seveda upam, da bom enkrat na prvem mestu,” je povedala varovanka Gorazda Podržavnika, ki upa na še kakšno polfinale. “Dobro sem pripravljena.”

Dopoldan je bila Radovljičanka Gaja Kristan le za mesto prekratka za polfinale na 200 m delfin. Nato je nastopila še skupaj z Ava Schollmayer, ta je bila na koncu 31., na 200 m hrbtno, kjer je bila 18., še drugič v istem jutru pa ji je sreča obrnila hrbet, saj ji je za polfinale zmanjkala desetinka sekunde.

Na 400 m prosto je osebnim rekordom 3:57,27 nase opozoril tudi Grega Popovič, ki je bil 17., Blaž Demšar je bil 35. Demšar je nastopil še na 50 m delfin in bil 52. Neža Klančar in Neža Kocjan sta na 100 m prosto osvojili 26. oz. 47. mesto. Vito Vodenik je bil 46. na 100 m hrbtno. Maja Uduč je na 800 m prosto osvojila 22. mesto.

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več