[38]
85171

Tanja Žakelj 20. v olimpijskem krosu v Lenzerheideju

11. 8. 2019, 17.13

Tanja Žakelj je dirko za svetovni pokal v olimpijskem krosu v Lenzerheideju v Švici končala na 20. mestu. Zmagala je aktualna olimpijska prvakinja Švedinja Jenny Rissveds, ki je bila 25 sekund hitrejša od Nizozemke Anne Terpstra. Tretja je bila Francozinja Pauline Ferrand Prevot (+1,19).

Mesto vodilne pred finalom sezone svetovnega pokala v Snowshoeju je ohranila danes osma Švicarka Jolanda Neff, ki je precejšnji del dirke vodila, a se ji je ravno v finalnem delu predrla zračnica ter je izgubila boj za zmago in stopničke.

Zmage se je veselila Rissvedsova, ki je v prvem krogu celo padla, vendar pa se je vrnila in na koncu slavila eno najbolj čustvenih zmag.

Po olimpijskih igrah v Rio de Janeiru je zapadla v depresijo, spopadala se je tudi z motnjami hranjenja, razšla z dotedanjo ekipo, leta 2018 je celo napovedala, da se bo za nekaj časa umaknila iz tekmovalnega športa. Letos se je pridružila karavani in znova vrnila v zmagovalne tirnice.

Slovenska državna prvakinja v Lenzerheideju ni ponovila vožnje iz Val di Soleja, kjer je z osmim mestom dosegla svoj najboljši izid sezone.