[4]
109631

Tampa v finalu izenačila rezultat v zmagah

22. 9. 2020, 08.34

Hokejisti Tampa Bay Lightning so na drugi tekmi finala severnoameriške lige NHL s 3:2 premagali Dallas Stars in dvoboj na štiri zmage izenačili na 1:1. Tretja tekma v boju za Stanleyjev pokal bo v karantenskem mehurčku v Edmontonu v četrtek s prenosom na Šport TV.

Potem ko je Tampa na uvodni tekmi finala doživela visok poraz (1:4), je tokrat poskrbela za izenačenje moči v boju za Stanleyjev pokal.

“Na prvi tekmi smo res doživeli težek poraz. Slab uvod v finale. A to je končnica, moraš igrati, ni pomembno, kaj se zgodi,” je dejal Kučerov.

Hokejisti Tampe so vse tri zadetke dosegli v manj kot štirih minutah uvodne tretjine, ko so se med strelce vpisali Brayden Point (12. minuta), Ondrej Palat (15.) in Kevin Shattenkirk (16.), kot podajalec pa se je pri prvih dveh zadetkih izkazal Nikita Kučerov.

Andrej Vasilevskij je tokrat zaustavil 27 strelov, vratar Dallasa Anton Hudobin, ki je na uvodni tekmi dvoboja z 22 obrambami v tretji tretjini dosegel rekord prvenstva NHL, pa tokrat ni vedel, kaj se mu je primerilo. Skupno je zbral 28 obramb.

Za zvezde sta zadela Joe Pavelski in Mattias Janmark, obakrat pa je bil podajalec Aleksander Radulov.

“Po slabi prvi tekmi smo res poiskali notranjo moč, tisto, ki nas je krasila skozi celotno sezono, delali smo tisto, kar nam je prineslo uspeh. Všeč mi je, kako smo odgovorili… enostavno smo jih zaprli,” je dejal branilec Tampe Victor Hedman, ki je zbral dve podaji.

Tretja tekma finalne serije lige NHL bo odigrana v noči iz četrtka na sredo. Srečanje pa si boste od 02.05 dalje lahko ogledali na Š1!